Automechanika’da NSK farkı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Automechanika’da NSK farkı

Bu haber 17 Nisan 2014 - 19:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Otomotiv yan sanayisinin önemli kuruluşlarından NSK Group, İstanbul’da düzenlenen “Automechanika 2014 İstanbul Fuarı”nda, geliştirdiği son patentli ürününün, Brezilya’da faaliyete geçirdiği yeni şirketinin ve firma tanıtım filminin lansmanı gerçekleştirdi.

 

Messe Frankfurt İstanbul Uluslararası Fuarcılık tarafından 10-13 Nisan 2014 tarihlerinde organize edilen ve Tüyap İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, otomotiv yan sanayi ürünlerinin yanı sıra, yedek parça ve servis endüstrisi ürünleri tanıtıldı. Dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri için yeni ürünlerin sergilendiği NSK GROUP standı, birçok ikili iş görüşmesine ev sahipliği yaptı.

 

Fuarın ve sektörün değerlendirmesini yapan NSK Group İcra Kurulu Başkanı Ömer Kazangil, 5 kıtada 100 ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatarak, “NSK Group olarak amacımız, Türk otomotiv endüstrisi ana ve yan sanayi kalitesini dünyanın her yerindeki müşteriyle buluşturmaktır. Ülke ekonomisinin gelişmesi ve ilerlemesinde kilit rol oynayacak sektör tabi ki otomotiv ve yan sanayi olacaktır. Burada 5 kıtadan gelen ziyaretçilerle ve tüm yurt sathındaki gerçekleştirdiğimiz ikili iş görüşmeleri ile önemli işbirlikleri sağlayacağız. ‘Automechanika 2014 İstanbul’, NSK Group’un ihracat hedeflerine ulaşmada önemli bir pay sahibi olacaktır” dedi.

 

Kronik Sorunlara Patenli Çözümler

 

NSK Group, ROTA markası ile ağır şartlarda çalışan araçların direksiyon ve süspansiyon sistemlerinde oluşan problemler için ürettiği patentli çözümlere bir yenisini daha ekledi. Lansmanı İstanbul Automechanika 2014 fuarında yapılan, süspansiyon sistem parçalarına daha etkin ve uzun kullanım ömrü sunan ‘segman kilidi’ yerli ve yabancı basın tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Ağır ticari araçların istiab haddinin ve normal kullanım şartlarının çok üstünde kullanılmasından dolayı süspansiyon sistemini oluşturan V kol ve bugi kol benzeri fonksiyonları yerine getiren parçalarının molekül ya da tamir takımlarının segmanlarının yerinden çıkmasını ve araca zarar vermesini önlemek amacıyla NSK Group ‘segman kilidi’ni geliştirmiştir. ‘Segman kilidi’ molekül ya da tamir takımının gövde içerisinde daha uzun süreler kalmasını sağlamaktadır.

 

Laboratuar ve saha test çalışmaları tamamlandıktan sonra NSK Group, ROTA markası ile müşterilerinden gelen yoğun talepler üzerine 2013 yılından beri ürettiği ‘segman kilidi’ takılı olan süspansiyon parçalarında hiçbir segman atma şikayeti almamıştır.

 

001-aut-nsk-002

 

Brezilya’da Yeni Ofis ve Tanıtım Filmi

 

2014 yılı yatırımlarına hız veren NSK GROUP, Brezilya’da 750 metrekare depo ile birlikte satış ofisinin açılışını NSK Do Brasil adlı şirket ile geçtiğimiz günlerde yaptı. Firma Brezilya deposundaki ürün stokları ile Güney Amerika pazarında ROTA markasını daha geniş olarak yerleştirme düşüncesi var.

 

NSK Group son olarak prestijini ortaya koyacak aynı zamanda ROTA markasını sınır ötesinde daha iyi tanıtacağına inandığı bir kurumsal tanıtım filmi yaparak, fuarda ilk kez sektör profesyonellerinin beğenisine sundu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN