Tarım ve hayvancılık borsa ve belediyeyle gelişecek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Tarım ve hayvancılık borsa ve belediyeyle gelişecek

Bu haber 14 Nisan 2014 - 15:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Ticaret Borsası, Bursa’daki hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerin gelişmesi, daha akılcı projelerle Bursa’nın tarım alanındaki bilinirliliğinin tekrar eski günlerine dönmesi için işbirliği kararı aldı.

 

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve Meclis Başkanı Mehmet Aydın ile Yönetim Kurulu üyeleri, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Gemlik, Orhangazi, İznik, Yenişehir, Yıldırım, Gürsu, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Kestel, Osmangazi, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve Keles belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

30 Mart yerel seçimlerinin hemen sonrasında ilçe belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı ve beraberindeki heyet, Nilüfer ve İnegöl belediye başkanları hariç son ziyaretini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye gerçekleştirdi.

 

Ziyarette, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret Borsası’nın işbirliğiyle, Bursa’nın tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinde yeniden ön plana çıkması için yapılabilecek çalışmalar ele alındı. Borsa Yöneticilerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’yi ziyaretinde iki kurumun daha önceden de görüş alışverişinde bulunduğu “Bursa Hayvan Borsası” kurulması için bir komisyonun oluşturulması ve bu komisyonun başta yer tahsisi olmak üzere çalışmalarına biran önce başlaması kararlaştırıldı.

 

001-tarim-o-matli-altepe-002

 

Akılcı projelerle üretici kazanacak

 

Ziyarette konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’da en uyumlu ve en güzel işleri çıkarabileceğimiz kurumlardan birisi Bursa Ticaret Borsası’dır. Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile Bursa Ticaret Borsamız, tarım ve hayvancılık konularında, Bursa’daki üreticilerin kazanması adına daha akılcı projeler üretmek için geniş çaplı bir işbirliğine gidiyor. Bugün de bu işbirliğinin ilk adımını atmış bulunuyoruz” dedi.

 

Bursa aslında bir tarım şehridir

 

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret Borsası işbirliğiyle kurulacak “Hayvan Borsası” çalışmalarına değinerek, “Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan yer tahsisi sonrasında temelini atacağımız bu ‘Hayvan Borsası’, Türkiye’nin en modern borsası olacak. Biz BTB olarak, Bursa’nın, sanayi şehri olduğu kadar tarım ve hayvancılık şehri de olduğunun unutulmamasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Matlı, “Bursa Hayvan Borsası”nın yanında Bursa’nın gıda sektöründeki bilinirliğini attırmaya yönelik çalışmaları da Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüteceklerini kaydetti.

 

Matlı, Bursa’nın, tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren onlarca büyük çaplı firmayı bünyesinde barındıran bir şehir olduğunu hatırlatırken, bu firmaların her birinin Türkiye ve hatta dünyada bilinirliğinin çok yüksek olduğuna dikkat çekti.

 

Matlı, “Bu değerler aslında Bursa’nın marka kent olması yolunda önemli birer aktördür. Bizim bunları iyi değerlendirebilmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Unutulan değerlere sahip çıkıyoruz

 

Konuşmasında, Bursa Ticaret Borsası olarak Bursa’nın unutulmaya yüz tutmuş değerlerine sahip çıkmak için de çaba sarf ettiklerini belirten Özer Matlı, BTB olarak yaptıkları ziyaretlerde, Bursa’nın önemli iki değeri olan “Hacivat-Karagöz” ile “Bursa İpeği”nden oluşan el yapımı tablo hediye ettiklerini söylerken, ellerinden geldiğince Bursa’nın değerlerine sahip çıkacaklarını da sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN