Fimaks’tan 10 milyon liralık yatırım « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Fimaks’tan 10 milyon liralık yatırım

Bu haber 14 Nisan 2014 - 20:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ve Meclis Başkanı Asım Ünen, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte Fimaks Tarım Makineleri AŞ tesislerinde incelemelerde bulundular.

 

Otomotiv yan sanayine yönelik üretim yapmak üzere 39 yıl önce kurulan ve 1985’den itibaren tarım makineleri üretiminde uzmanlaşarak bir yandan yeni geliştirdiği ürünlerle büyümesini sürdürüp pazar payını arttırırken, diğer yandan da 5 kıtada 70 ülkeye ihracat yapan Fimaks Tarım Makineleri AŞ’yi gezen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, ekonomiye katkıları nedeniyle firma yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

 

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, “Karacabey, tarım ve sanayide önemli bir altyapıya sahip. Üretimleri, ihracatları, istihdamları ile Karacabey ekonomisine değer katan firmalarımızın çalışmalarını daha yakından öğrenebilmek ve meclis üyelerimizin birbirlerini ticari ve sınai faaliyetleriyle daha iyi tanımalarını sağlamak üzere bir program başlattık. Bu kapsamda hep beraber ilk olarak Fimaks Makine AŞ’nin tesislerini gezdik. Tarımda makineleşmenin öncü firmaları arasında yer alan Odamız üyesi Fimaks Makine ile kıvanç duyuyoruz” dedi.

 

001-fim-aks-yat-irim-002

 

Fimaks’tan 10 milyon liralık yeni yatırım

 

KTSO yetkilileri, Karacabey’in ardından Fimaks Makine’nin Mustafakemalpaşa OSB’de yeni yapılan fabrikasını da gezdiler.

 

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini firmalarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Fimaks Tarım Makineleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve KTSO Meclis Üyesi Atalay Çetin, 10 bin metrekarelik tesislerinde 200’ü aşkın deneyimli çalışanıyla büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik makinelerin üretimine odaklandıklarını belirterek, “Mustafakemalpaşa OSB’de toplam 30 bin metrekare alan üzerine 10 milyon liralık bir yatırımla kurulan yeni fabrikamızı da bu yılın ortalarında faaliyete geçirerek artan yurtiçi ve yurtdışı talebi karşılamaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

 

Türkiye’de ilk defa, tüm hayvan yemleme sürecini tek kişinin yapabilmesini sağlayan ‘kendi yürür yem karma makinesi’ üreterek büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin işini kolaylaştırarak, hayvan yetiştiricileri ve çiftçilerin problemleri için teknolojik çözümler sunduklarını belirten Çetin, “Avrupa’dan Asya’ya, Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar 5 kıtada 70 ülkeye tarım ve hayvancılık makinesi ihraç ediyoruz. 2014 yılında ihracat yapılan ülke sayısını 80’e çıkartıp ihracat tutarını da yüzde 20 oranında arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN