Hep birlikte okuyanlara ‘okuma belgesi’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Hep birlikte okuyanlara ‘okuma belgesi’

Bu haber 07 Nisan 2014 - 16:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İstiklal Ortaokulu’nda, “Hep Birlikte Başarılı Olalım Projesi” kapsamında önceki gün ödül töreni düzenlendi.

 

2010- 2011 Eğitim – Öğretim yılında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ve her yıl İstiklal Ortaokulu’nda uygulanan “Hep Birlikte Başarılı Olalım Projesi” bu yıl da uygulandı.

 

Okul Müdürü İsmail Şen, projenin uygulamalarıyla ilgili verdiği bilgide, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için her gün 5. dersten önce 10 dakikalık okuma saati uygulandığını ve böylece çocukların kitapları sevmesini sağlamaya çalışıldığını ifade etti.

 

Müdür Şen, öğrencilerin TEOGS’ ye ve Bursluluk Sınavları’na daha iyi hazırlanabilmeleri, sınav heyecanlarını yenebilmeleri için ortak sınavlar düzenlendiğini böylece öğrencilerin eksiklerini tespit etmeleri ve daha başarılı olmak için gerekli çalışmaları yapmaları sağlanmaya çalışıldığını söyledi.

 

001-istikklal-okuma-belge-002

 

8. sınıf öğrencilerinin 7. saatlerinin boş olduğunu, bu saatte köy servislerini beklemekle geçtiğini belirten İsmail Şen, boş ders saatinin en verimli şekilde değerlendirilebilmesi için okul öğretmenlerinin gönüllü çalışması sonucu kütüphanenin Sınav Gelişim Odası’na dönüştürüldüğünü kaydetti. Şen, öğrencilerin Sınav Gelişim Odası’na girebilmek için birbirleriyle rekabet içinde olduklarını ve daha verimli ders çalıştıklarına dikkat çekti.

 

İstiklal Ortaokulu’ndaki bu çalışmalar doğrultusunda önceki gün 2. dönemde 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda en çok kitap okuyan öğrencilere ‘Kitap Okuma Belgesi’ verildi.

 

Yine 8 Ocak 2014 tarihinde Net Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından ve 7 Mart 2014 tarihinde Analiz Yayınları tarafından yapılan ortak sınavlarda dereceye giren İstiklal’li öğrencilerden 5, 6, 7 ve 8. sınıfların 1, 2 ve 3.’süne Başarı Belgeleri sınıf rehber öğretmenleri tarafından takdim edildi. Dereceye giren öğrencilerin velilerine de ‘Veli Tebrik Mektupları’ verilerek onara edildi.

 

Programın sonunda veliler ile birlikte okul yemekhanesine geçilerek ikramda bulunuldu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN