Bilim ve Teknolojide İstiklal farkı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bilim ve Teknolojide İstiklal farkı

Bu haber 04 Nisan 2014 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İstiklal Ortaokulu, “Bilim ve Teknoloji Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Süheyla Kırlıoğlu öncülüğünde gerçekleşen etkinliklerde 5, 6, 7 ve 8. sınıflar arası yapılan yarışmalar büyük ilgi görürken, 7 ve 8. sınıf öğrencileri de Bilim Şenliği’nde gösteri deneylerini ve projelerini okuldaki diğer öğrencilerle paylaştı.

 

Bilim ve Teknoloji Şenliği’nde 5. sınıflar arasında yapılan “Balon Gücüyle Çalışan Araba” yarışmasında 5/A sınıfından Özgür Göbel birinci oldu.

 

6. sınıflarda, “Hücre Pastası” yarışmasında 6/B sınıfından Nihal Aydemir ile Sudegül Atış birinciliği paylaşırken, yapılan diğer pastalar okuldaki bütün öğrenciler tarafından afiyetle yenildi.

 

7. sınıflar arasında yapılan “Mancınık Yapma” yarışmasında 7/A sınıfından Mancınık Savaşı adlı grupta yer alan öğrenciler; Mert Karaca, Halilhan Karabulak, Emre Gençoğlu ve Tunahan Durgut birinciliği elde etti.

 

8. sınıflar arasında yapılan “Halat Çekme” yarışmasında ise, 8/A Sınıfı zirvede yer aldı. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 

İstiklal Ortaokulu Müdürü İsmail Şen, “Bilim ve Teknoloji Şenliği’nde görev alan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

 

001-istiklal-cocuk-002

 

Bilim Şenliği etkinliğinde görev alan öğrenciler ve yaptıkları deneyler ise şu şekilde sıralandı: “Mentos Deneyi: Tuğba Miray Kuş. Fildişi Macunu Deneyi: Nurşah Pıtık, Göknur Dinçer, Yaren Sayın, Kani Üner, İrfan Güneş, Sinan Şentürk. Asit mi Baz mı Deneyi: Hacer Tosun, İlker Yöndem, Semih Çetin. Renk Cümbüşü Deneyi: Zeynep Urkan. Bukalemun Sıvı Deneyi: Alperen Bayrakdar. Yanmayan Kap Deneyi: Beyza Evrensekizli. Dilek Balonu Yapma: Gökçe Nur Şentürk.

 

Kolanın Gerçek Yüzü Deneyi: Emre Yurtgül, Mert Durmuş, Gaye Fidan, Sevilay Atış. Sıvıların Kaldırma Kuvveti Deneyi: Zeynep Bayram, Zeynep Elçi. Suyun Yükselişi Deneyi: Gamze Taş. Elektromıknatıs Yapımı: Özge Çolak, Can Taşdemir, Osman Nuri Aydın. Limon Pili ve Patates Pili Yapımı: İlke Ulusoy, Umut Mutlu. Katıların Basıncı Deneyi: Beyza Atış. Neodyum Mıknatısın Gücü Deneyi: Özlem Yumitkan. Yanardağ Püskürmesi Deneyi: Saniye Atış. Hidrolik Kepçe Yapımı: Mert Altın, Emre Can Bulut, Mehmet Kaptan, Furkan Eraslan. Yapay Yanardağ Püskürmesi: Selin Kenar”

 

001-istiklal-cocuk-003

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN