Yeni Karacabey’i inşa edeceğiz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yeni Karacabey’i inşa edeceğiz

Bu haber 01 Nisan 2014 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bursa Büyükşehir’le birlikte Karacabey’de planlarımızı birlikte yapacağız. Karacabey yakaladığı tarihi fırsatı iyi değerlendirirse, 50 yılda yapılamayan hizmetler buraya 2-3 yılda yapılır.” dedi.

 

AK Parti Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerdeki ilgi ve alakaları sebebiyle ilçe halkına teşekkür etti.

 

Aday adaylığı sürecinden başlayarak, adaylık ve tanıtım döneminde Karacabey’in röntgenini çekerek ihtiyaçlara uygun projeler üretmenin gayreti içinde bulunduğunu ifade eden Özkan, “Yoğun ve yorucu bir seçim süreci yaşadık. Gerek arkadaşlarım ve gerekse ilçe halkımıza bu süre zarfında gösterdikleri destekten dolayı müteşekkirim.” dedi.

 

Renkli ve tatlı bir yorgunluğun yaşandığı seçim sürecinde gidilmedik köy, gezilmedik mahalle bırakmama hususunda azimle çalıştıklarını anlatan Özkan, “Kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızla hemhâl olduk. Onları dinledik, not ettik ve şimdi bunun gereğini bir bir yerine getireceğiz.” diye konuştu.

 

Karacabey’in yıllardır kangren haline gelmiş sorunların yerinde tespitinin ardından bir türlü gelmeyen hizmetlerin önünü açmak için yetki istediklerini vurgulayan Özkan, “Bu iş gönül işi ve ekiple olacak bir şeydir. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Recep Altepe ile diyalog halinde yeni Karacabey’i inşa etmede kararlıyız. Bu manada un, yağ ve şeker hazır. Şimdi sıra helvayı pişirmekte. Hedefimiz tarımı, turizmi ve teknolojik atılımlarla pastayı büyüterek Karacabey’de yaşayan herkesin bundan hizmet olarak hakkını almasıdır.” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİRLE BÜYÜK PROJELER

 

Ali Özkan, Büyükşehir Yasası’yla birlikte Büyükşehir sınırlarına dâhil olacak Karacabey’in dev bütçe desteği ve imkânları sayesinde, tüm güzellikleriyle kalkınacağını ve ilçenin 50 yılda alamadığı yatırıma Büyükşehir Belediyesi ile kavuşacağını söyledi.

 

Özkan, Bursa’ya değer katan Büyükşehir Belediyesi’nin Karacabey’i de dev imkânlarla uçuracağını söyleyerek, “Bursa, örnek bir şehir. Bursa için ne yapsak azdır. Karacabey de Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri. Büyükşehir Belediyesi artık Karacabey’in yanında olacak.” dedi.

 

Özkan, Karacabey’de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili hazırlıkların başlatıldığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi koordinasyonuyla ilçeyi kalkındıracak projeler gerçekleştirilecek. Karacabey, hak ettiği değere kavuşacak. Karacabey, Büyükşehir Belediyesi ile kalkınıp gelişecek. Karacabey’in kaderi değişiyor. Karacabey, bu dönemde 50 yıldır yapılamayan yatırıma kavuşacak.” diye konuştu.

 

KARACABEY KABUĞUNU KIRACAK

 

İlçenin bu dönemde kabuğunu kıracağını söyleyen Özkan, Türkiye’deki değişimin ve gelişimin önemine işaret etti. Bursa’nın, Avrupa ülkelerinin yüzde 80’inden daha iyi konuma ulaştığını anlatan Özkan, bu dönemde kırsala 120 trilyon civarında yatırım yapılacağını, artık tarımın ve üreticinin kazanacağını ifade etti.

 

Bursa’nın yerelden kalkınacağına işaret eden Özkan, “Yerelin değerini yerelde yaşayan bilir. Bizler yerel imkânları kullanma konusunda hassasız. Sıkıntıları yok etmek ancak yerinden yönetimle olur. Artık il sınırları büyükşehir sınırları oldu ve tüm bölgelerde kalkınma sağlanacak” dedi.

 

AK Parti Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bursa Büyükşehir’le birlikte Karacabey’de planlarımızı birlikte yapacağız. Zaman kaybetmeden standartlarımızı yükseltelim. Karacabey’e de Büyükşehir eli değecek. Bu iş gönül ve hizmet işi. Karacabey yakaladığı tarihi fırsatı iyi değerlendirirse, 50 yılda yapılamayan hizmetler buraya 2-3 yılda yapılır.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN