Kim kazandı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kim kazandı!

Bu biyografi 01 Nisan 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10 Ekim 2013 tarihinde yazdığım “MHP kaybederse sorumlusu Toktaş” ve 26 Kasım 2013 tarihinde yazdığım “MHP’de büyük oyun” adlı yazılarımda, MHP’de dönen BÜYÜK oyunu sizlerle paylaşmıştım.

 

Ve dediğim gibi oldu, MHP Bursa Milletvekilleri İsmet Büyükataman, Necati Özensoy, Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş, MHP Belediye Başkan Adayı Ayhan Tayfur, İlçe Başkanı İsmail Tezcan ve büyük ülkü devleri sayesinde MHP kazandığı seçimleri AKP’ye verdi.

 

Öncelikle, hala o koltukta oturmaya devam eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere, İsmet Büyükataman ve Necati Özensoy ile oyunun başkahramanları Hasan Toktaş, Ayhan Tayfur, İsmail Tezcan ve büyük ülkü devlerini Karacabey Belediye Başkanlığını AKP’ye kazandırdıkları için kutluyorum.

 

Ne demiştik, MHP seçimlere Ergün Koç’la girerse kazanır, Ayhan Tayfur’la girerse kaybeder. Sonuçta dediğimiz oldu ve MHP kaybetti. Sadece kaybetmedi başkanlığı kendi elleriyle AKP’ye verdi.

 

Kısa bir hesap yapacak olursak, AKP’nin aldığı oy 18.630. MHP’nin aldığı oy 14.992. DP’nin aldığı oy 7.874. Ben mi toplayayım sen mi toplarsın Hasan bey. Neyse bunları ben toplayayım sen odanı topla!

 

Eğer ki MHP seçimlere Ergün Koç’la girseydi alacağı oy 22.866 olacaktı. Yani 4.236 oy farkıyla belediye MHP’nin olacaktı. (Resmi olmayan sonuçlar)

 

Ama siz ‘küçük olsun benim olsun’ zihniyetiyle hareket ederek bu davaya gönül verenlere büyük haksızlık ettiniz. Onurlu kaybediş dediniz adına. Hangi onurdan bahsettiğinizi ben pek anlayamadım. Kaybetmenin onuru mu olur, hem de kazanmışken kaybetmenin.

 

Ey Hasan Toktaş, farkında mısın bilmem ama Bursa’yı hüsrana uğrattın. Ey Ayhan Tayfur, farkında mısın bilmem ama Karacabey’e AKP belediyesini armağan ettin. Ey İsmail Tezcan ve ülkü devleri, yine Ayhan Tayfur’a arkasından laf sallamaya devam edersiniz artık.

 

Hadi bakalım hepiniz birer madalyayı hak ettiniz. Önder’inizden alırsınız artık birer madalya! Sizi gidi büyük ülkü devleri sizi.

 

Bu arada Ayhan beyefendi de beni affetmeyeceğini söylüyordu seçimlerden önce. Seni kim affetsin efendiiii.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O oruçları siz tutun müftü efendi!

Alper Tunalı / Köşe Yazısı Karacabey’de Pazar günü yaşanan olayda, müftü efendinin değimiyle ‘ezanı merkezden okutan arkadaşlar’ yüzünden birçok Karacabeyli orucunu 6 dakika erken açmak zorunda bırakıldı! Evet iftar saati tam bir rezalet yaşandı. Ben, biri 6 dakika önce olmak üzere tam 3 ezan sesine şahit oldum. Biri, 20.10’da okunması gerekirken Ulucami’den 20.04’te başlayan, diğeri Gazi Mahallesi taraflarında 20.09’da okunan ve diğeri ise yine Ulucami’den 20.11’de okunan olmak üzere 3 ayrı ezan sesi(!) Hadi 1 dakikayı anladık, 2 dakika da tamam, hadi 3 dakikaya da eyvallah da 6 dakika nedir hoca efendi! Hiç mi zaman kavramınız yok. Hangi çağda yaşıyorsunuz. Saatin mi durdu yoksa ileri mi gitmiş diyeceğim ama hepinizin elinde cep telefonu …

Belediyespor yönetimi profesyonel olamadı!

  Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım yazıda, 3 yılda sadece 1 basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor’un ne kadar amatörce yönetildiğini yazmış ve Karacabey Belediyespor’a n’olduğunu sormuştum.   Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor Kulüp Başkanı Uğur Koçak, gündeme gelen kulübün satışıyla ilgili konulara ve sorduğum sorulara cevap ver(eme)di!   Ver(eme)di yazdım çünkü Başkan Koçak, profesyonel bir yönetim olamadıklarını kabul ettiği için bazı sorularıma cevap veremedi. Bazılarına içtenlikle cevap verdi, bazı konularda ise kendisine tercüman olduğumu söyledi. Onlarda bende kalsın.   Öncelikle gelelim satış işine. Başkan Koçak, kulübün yüzde 50 hissesinin Bursalı bir işadamın…

Karacabeyspor n’oldu?

  3 yıl önce Nilüferspor’un satın alınmasıyla 3’üncü Lige çıkan Karacabeyspor, ilk sezon son maçla ligde kalmıştı. Sezon sonrası ilk ve son(!) basın toplantısını düzenleyen yönetim, basın mensuplarından adeta destek istemişti. Birde şunu demişlerdi; “İlk sezon amatördük ama bu sezon sizinde desteğinizle başarılı ve profesyonel bir yönetim olacağız”   Oldular mı, asla!   O gün basın toplantısında kendilerine neler yapmaları gerektiğini söylemiştik. Bizlerin her zaman yanlarında olduğunu söylemiştik. Ama noldu, aynı tas aynı hamam. Burunlarından kıl aldırmayan yöneticiler, basını görmezden gelmeye devam ettiler. Buda yetmedi taraftarla kavga içine girdiler. Buda yetmezmiş gibi birde bazı fabrika isimlerini afişe yazdırı…

PKK değil Osmanlı bayrağı!

Birkaç gündür Karacabey’in gündemini meşgul eden konu, malumunuz Soğan Pazarı’nda çekilen Osmanlı bayrağı.   Ben olayı ilk duyduğum andan itibaren konuya tarafsız, bir o kadar da mantıklı yaklaşmaya çalıştım.   Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz günlerde göndere çekilen sözde Kürdistan bayrağının yanında bu konu pekte önemli değil bence. Sonuçta mevzu bahis olan bayrak Osmanlı bayrağı. PKK paçavrası değil!   Ben başta da dediğim gibi konuya tarafsız baktım. Çünkü bu olayın kasıtlı yapıldığına inanmadım. İnanmadım çünkü, böylesi bir ortamda, referandum sürecinde bir AKP’li belediyenin bunu bilinçli olarak yapacağını hiç aklım almadı. Çünkü bunu yapması, ayağına…

Yakışmadı Ali Reis!

Hatırlarsanız, 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan 36 polisimiz için Karacabey Belediyesi hemen harekete geçerek, ertesi gün Cumhuriyet Alanı’nda mevlid-i şerif okuttu. Belediye Başkanı Ali Özkan, beraberindekilerle birlikte Karacabey Emniyet Müdürünü de ziyaret ederek başsağlığı diledi ve yanlarında olduklarının mesajını verdi.   Peki ne değişti?   Bunu da hatırlarsınız, geçtiğimiz Cumartesi günü Kayseri’de askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırı sonucu 14 askerimiz şehit oldu. Peki, şehit polisine mevlid-i şerif okutan, emniyet müdürüne ziyarete giden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bu kahraman 14 şehidimiz için neden mevlid-i şerif okutmadı. Polis bizim polisimiz de, asker bizim …

Yangın var şoför yok!

Geçtiğimiz Pazar gecesi, Abdullahpaşa Mahallesi 39 sokakta bir evde yangın çıktı. Allah’tan yangının daha başıyken durumu fark eden polis ekipleri, hemen itfaiyeye haber vererek, sokağı boşalttı. Allah’tan diyorum çünkü yangın büyüdükten sonra fark edilseydi mahalle yanardı!   İlk önce bu iki polis memurunu kutlamak istiyorum. Dikkatleri sayesinde facianın eşiğinden dönüldü. Yangın büyümüş olsaydı çok sayıda eve de sıçraması kaçınılmazdı.   Gelelim yangına. Polis ekiplerinin haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye aracında merdiven yok. Ama baktığımız zaman itfaiye erleri elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyor. Onlara diyecek lafım yok. İmkan neyse onu kullanacaklar.   Peki itfaiyenin araç sayısı kaç? Bildi…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ