50 milyon Euro’luk imza « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

50 milyon Euro’luk imza

Bu haber 28 Mart 2014 - 8:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de tohum sektörünün önde gelen isimlerinden olan Limagrain’in, Karacabey’de Bandırma yolu üzerinde kuracağı dev tesisin ruhsat işlemleri Belediye Başkanı Ergün Koç’un imzaladığı belgelerle tamamlandı. Önümüzdeki ay içerisinde temeli atılacak ve 71 bin m²’lik alana kurulacak olan dev tesiste ilk etapta 20 milyon Euro’luk yatırımın ilçeye kazandırılacağı kaydedildi.

 

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın önde gelen tohum markalarından biri olan Limagrain’in ilçeye ikinci yatırımı, Bandırma yolu üzerinde gerçekleşiyor. Proje sona erdiğinde ilçede 500 kişilik istihdam sağlanacağını kaydeden firma yetkilileri, projenin tüm etapları tamamlandığında 50 milyon Euro’luk bir yatırımın ilçeye kazandırılmış olacağını sözlerine ekledi.

 

Önceki gün gerçekleşen görüşmede ruhsat işlemleri için Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç ile makamında bir araya gelen Limagrain Türkiye Üretim Müdürü Aykut Şinik, ruhsat işlemlerinin artık tamamlandığını ve önümüzdeki ay tesisin temelinin atılacağını ifade etti.

 

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Koç’a firma adına teşekkürlerini ileten Şinik, görüşmede yaptığı açıklamada, “Ergün Koç gerçekten çok başarılı ve etkili bir yönetici. En başından beri en az bizim kadar heyecanımıza ortak oldu ve toplamda 50 milyon Euro’luk yatırımın ilçeye kazandırılması için yoğun çaba sarf etti. Bir dediğimizi iki etmedi desek yeridir.

 

Karacabey bizim için önemli bir yer. Ve bu öneme yakışır bir hizmet ile bizde ilçe sınırları içerisinde dünya teknolojilerini kullanarak üretime katkı sağlayacağız. Tesisimizi 3-4 ay gibi kısa bir sürede, ki bunda Başkan Koç’un emeği büyük, tamamlamış olacağız ve 500’ün üzerinde Karacabeyliye istihdam sağlamış olacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Ergün Koç’ta yaptığı açıklamada, “Birileri inatla yaptıklarımızı görmemek için gözlerini kapatıyor. Ama Olsun. Onlar gözünü kapatsın, ilçe halkı gözünü çoktan açmıştı. Bu tesis ile Karacabey’e bir marka değer daha kazandırmış olacağız. Bir kez daha söylüyoruz, bizler yatırımcının önüne kırmızı halı seriyoruz.

 

Bu ülkenin tek bir sorunu var aş ve iş. Bizler bu soruna bir nebzede olsa çözüm olabiliyorsak ne mutlu. Umuyorum bu tesis Karacabey başta olmak üzere ülke ekonomisine ciddi değerler katacaktır. Gençlerimize çalışma ve esnafımıza dolaylı yönden sektördeki diğer kurum ve kuruluşlara da büyük katkıları olacaktır” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN