AKP’ye neden oy verilmez 1 « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AKP’ye neden oy verilmez 1

Bu haber 25 Mart 2014 - 1:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1- Şimdi Ergenekon ve Balyoz davalarının katakulli olduğunu söyleyen Başbakan, bu davalar başladığında ‘bu davaların savcısıyım’ diyordu. Bu Başbakandan kurtulmak için.

 

2-Başbakanın devamlı 17 Aralık operasyonuna ‘dış komplo’ demesine Cumhurbaşkanı bile inanmıyorsa, bu başbakana yeter artık demek için.

 

3-Türk ordusunu tasfiye etmek için 26’ncı Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’a bile, bu başbakan tarafından komple kurularak terör örgütü lideri olarak yargılatılıp ömür boyu hapis almasını sağlatan başbakandan kurtulmak için.

 

4-Üniter ve milli devletin tasfiye edildiği, çok milletli federe bir devlete doğru hızla ülkemizi sürükleyen ve BOB’ un eş başkanı olan bu başbakana oy verilmez.

 

5-12 yıldır bir defa bile Türk milleti diyemeyen, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan, Başbakanlık, Valilik, Banka tabelalarındaki T.C. yazısını kaldırtan başbakana oy verilmez.

 

6-Bilecik Valisi 19 Mayıs törenlerinin yapılmamasını istiyor. AKP’li MV’li Atatürk’ün meclisteki kalpaklı fotoğraflarına tahammül edemiyor. Erzurum’da ki mitingde bir tek Türk bayrağı bile bulundurmayan bu AKP hükümetine oy verilmez.

 

7-AKP Çorum vekili Ahmet Aydoğmuş, ‘AKP iktidarına karşı çıkanların kanını tahlile yollamak gerekir’ dediği için. Sizin gibi insanları iktidarda tutanlar yazıklar olsun.

 

8-AKP Aydın İl Başkanı, ‘Başbakanımız bizim için ikinci peygamber gibidir’ demişti. Dini siyasete alet edenlere oy verilmez.

 

9-Cami içinde siyaset, cami bahçesinde siyasi miting yapan bu iktidarda ve Berkin Elvan’ın cenazesine katılanlara ‘ölü seviciler’ diyen, telefon kaydında da din simsarı utanmaz, Allah’tan korkmaz, rüşvet çarkının içine batmış Egemen Bağış, Bakara suresi içinde ‘bu Bakara, iyi makara’ diye biliyor. Başbakan da ‘ne diyorsun sen Egemen’ diyemiyorsa, bu din sömürücülerine oy verilmez.

 

10-Gezi’deki cinayetlere benim kahraman polisim, yolsuzluklara paralel devlet kılıfı uyduran, yolsuzluk ve rüşvetin altında kalan böyle bir iktidara oy verilmez.

 

11-Rüşvetin adı bağış, kanun kaçağının adı hayırsever, hırsızın ismini ise yeni istiklal savaşçısı yapan başbakana oy verilmez.

 

12-Hükümet ekonomiyi sıcak para ile yönetiyor. Dışarıdan 243 milyar dolar borç aldık. 80 yılda alınan dış borç ise 129 milyardı. Kredi kartı borçları 19 kat, tüketici kredileri 109 kat arttı. Faiz lobisinden şikâyet eden AKP döneminde faize 367 milyar dolar ödendi. Gel de bu iktidara oy ver.

 

13-İzmir’de balkondan tencere tava çalana bile TOMA ile su sıkılıyor. Demokrasiden nasibini almamış bu iktidara oy verilmez.

 

14-Türkiye’de evi gecekondu, arabasının tamponu telle bağlı, ayakkabısının altı delik, siyasete girenler ve yöneticiler şunu iyi bilmesi lazım. Şahısların ve devletlerin para hareketleri dünyada takip ediliyor. ABD Türkiye’yi 2011’de griye almıştı. 2012’de koyu gri yaptı. İki uçak dolusu para veya altın Malezya’ya gitti mi? İran eski Cumhurbaşkanı yardımcısı Rıza Rahimi hakkında yolsuzluk soruşturması açıldı. Türkiye-Dubai-İran arasında ilginç para trafiği anlatılıyor. Karanlık ticaret var. Parasal boyutunun sadece Türkiye için değil bütün dünyanın dudaklarını uçuklatacak muazzam bir yolsuzluk tsunamisi bugün yarın Türkiye’de birine dayanacak.

 

Ertuğrul Özkök diyor ki, “Bazı kişilere son bir kıyağım olsun” kaçacak yeriniz varsa durmayın hemen kaçın. Ne demek istiyor Özkök, oyunu kime verecek?