Ortak akılla sorunlara çözüm bulacağız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ortak akılla sorunlara çözüm bulacağız

Bu haber 20 Mart 2014 - 23:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’deki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan, “Kenti birlikte yöneteceğiz, ortak akılla sorunlara çözüm bulacağız.” mesajı verdi.

 

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Odası başta olmak üzere sulama birlikleri, hemşeri ve spor dernekleri gibi STK yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Ali Özkan, “Mesele birikim ve ayakları yere basan projeler üretme meselesidir. Bursa Büyükşehir Belediyesinin öncülük edeceği projelerle, artık zengin toprakların fakir bekçisi olmaktan çıkmayı hedefliyoruz. O yüzden de üçlü olsun, Karacabey güçlü olsun diyoruz.” dedi.

 

Özkan, katılımcı, akıllı, kültürel, hizmet, çevre dostu ve sosyal belediyecilik kapsamında birçok yeni hizmeti hayata geçirmeyi planlandığını söyledi.

 

001-akp-oz-ali-cozum-002

 

“AK Parti, milletimizin sesine, hem ülke genelinde hem de yerel yönetimlerde kulak verdi. Bütün yaşayanları etkileyen kararlarda hemşerilerin görüşlerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının yönetime iletilmesi, yönetimin de yaptığı ve yapmayı planladıkları ile ilgili genel halk ve sivil toplum kuruluşları ile daha etkin diyalog kurması için çeşitli mekanizmalar geliştirilecektir.” diyen Ali Özkan, şunları söyledi;

 

“Mahalleye yapılacak park, çevre düzenlemesi, trafik düzeni, imar uygulamaları, gibi çalışmalarda semt sakinleri, cami dernekleri, okul aile birlikleri, mahalle koruma ve güzelleştirme dernekleri gibi sivil toplum kuruluşları kadar site yönetimlerinin de katılımını sağlanacak.

 

Mahalli yönetimlerde, gerçek anlamda katılımcılığı sağlamak, vatandaşları sadece 5 yılda bir oy veren pasif katılımcılar olmaktan çıkarmak için, belediyelerin halkın görüşüne başvurma yöntemleri geliştirilecek.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN