Matlı kendine mazeret üretiyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Matlı kendine mazeret üretiyor

Bu haber 18 Mart 2014 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan Adayı Ergün Koç, köy ziyaretlerinin ardından ilçedeki kahve ve derneklerle bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Koç ve partililerin önceki akşamki durağı Mustafakemalpaşalılar Derneği ile Canbalı Mahallesi oldu.

 

Başkan Koç’a, DP İlçe Başkanı Cem Tiryakioğlu, meclis üyesi adayları ve partililerde eşlik etti. Ziyaretlerin ilk durağında Canbalı Mahallesi yer aldı. Burada mahalle sakinleriyle buluşan Başkan Koç, projelerini ve bu zamana kadar yapılan icraatlarına değindi.

 

Canbalı Mahalle sakinlerinin altyapı ve parke taş talepleri hakkında konuşan Başkan Koç, “İller Bankası ile yaklaşık 3 yıldır süren görüşmelerimiz kesinlik kazanmıştır. Yakın bir zamanda Karacabey’in tamamını kapsayan bir altyapı çalışması için kazma vurulacaktır. Bu zamanlamayı biz ayarlamadık. İller Bankası seçim üstü bize bu müjdeyi verdi. Artık planlananı uygulamak kaldı. İnşallah yeni dönemde en ücra mahallemizde bile alt yapı sorunu yaşanmayacak.” dedi.

 

Vatandaşın parke taş isteklerine de yanıt veren Başkan Koç, “Havalar elverdiği takdirde 1 hafta içinde Canbalı Mahallesi’nin giriş yolu parke taşla düzenlenecek.” sözünü verdi.

 

Belediye Başkanı Ergün Koç ve DP’lilerin ikinci durağı ise Gazi Mahallesi’nde bulunan Mustafakemalpaşalılar Derneği oldu. Burada yaklaşık 100’e yakın bir kalabalıkla başkanı karşılayan dernek üyeleri ile mahalle halkı, Başkan Koç’a yoğun ilgi gösterdi.

 

Büyük bir coşkuyla gerçekleşen ziyarette Mustafakemalpaşalılar, Koç’un konuşmalarını sürekli alkışlarla keserken, her fırsatta memnuniyetlerini dile getirdi.

 

001-baskan-matli-mazeret-002

 

Başkan Koç burada yaptığı konuşmasında, “Birileri suçlu arıyordu ve buldular. Trakya Birlik önünden başlayarak Hotanlı’dan ova köylerine ve Okçugöl’e uzayan yol yapımı için Karayolları’nın proje çalışmasını sürdürdüğü ve belirli noktalarda hafriyat çalışması yapıldığı herkesçe bilinmektedir. Son günlerde kimin başına taş düşmüş olmalı ki Trakya Birlik önünden başlayarak Hotanlı Köyü’ne kadar olan yol çalışması nedeniyle yol iki yönlü kapanmıştır. Bu herkesçe görülmektedir. Öğrendiğimize göre bu yolun gecikmesini ve bugüne kalmasının nedeninin Ergün Koç ve Sami Özseçen’in olduğu Karacabey’den Ankara’ya giden ve milletin temsilcisi olarak bilinen biri tarafından ortaya atmıştır.

 

İşte buna kargalar bile güler. Herhalde Ergün Koç ve Sami Özseçen, Hotanlı’dan olması nedeniyle halkın temsilcisi olarak Ankara’ya giden kişi, at iziyle it izini birbirine karıştırmıştır, kendine mazeret üretmektedir. Bizler bu yolun kapatılması nedeniyle ova köylerinde yaşayan binlerce kişiye saygımızdan ötürü köyün merasından ve tarla yollarından geçen yollarda belediye iş makinelerinin kısmen de olsa yolun bozuk yerlerinin tadilat çalışmasını ve bakımını sağlamaktan başka hiçbir şey yapmadık. Yolun kapandığı günün daha akşamında vatandaş mağdur olmasın diye o alternatif güzergahta düzenlemeleri biz gerçekleştirdik. Onlara göre bu ayıp ve günah olmalı.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN