‘Tipik bir emekli devlet memuru’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Tipik bir emekli devlet memuru’

Bu haber 14 Mart 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan Adayı Ergün Koç, Atatürk Kent Meydanı konusunda kendisini eleştiren MHP Belediye Başkan Adayı Ayhan Tayfur’u, isim vermeden eleştirdi.

 

MHP’li Tayfur’un da 30 Mart’tan sonraki adresinin, “Kaybedenler Kulübü” olacağını belirten Koç, eleştirilerinde şunları dile getirdi; “Bazıları Karacabey Belediye Başkanlığı seçimi için üflemeye ve hayali projeler üretmeye devam etmektedir. Bir belediye başkan adayı olan kişi, Kent Meydanı’nda yapılan güzel eser ile esnafın mağdur edildiğini, yıkılan caminin yenisinin yapılmadığını, bir bara işletme ruhsatı verebilmek için cami inşa edilmediğini söylemektedir.

 

Sayın kişi, siz halkın arasında yaşamadığınız gibi Karacabey’de de yaşamamaktasınız. Veya gözünüz, kulağınız işlevini yitirmiş. Kent Meydanı’nda daha önce cami değil mescit niteliğinde küçük bir mekanda halkımız ibadetini sürdürmekteydi. Bu cami resmi nitelikte olmadığından Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu camiye din görevlisi verilmediğini biliyor musunuz? Bizim dinimizden, diyanetimizden, milliyetimizden, geçmişimizden kuşkumuz asla ama asla olmamıştır. 3 yıldır ilçemiz ve köylerinde camilerin fiziksel değil hijyenik şartlarda temizliğinin belediye tarafından yapıldığını biliyor musunuz? Yine Kent Meydanı’nın altında halkımızın dini ibadetini yerine getirebilmesi için temiz bir mekanda mescit bulunduğunun farkında mısınız?

 

Belki siz bilmezsiniz ama bizim Allah’tan başka kimseye borcumuz yoktur. Halkımıza sadece ve sadece insanlık borcumuz vardır. Siz bunları geçmişte yaşamamış olabilirsiniz. Ama bizim bugüne kadar olan dünyamızı Ankara’ya ve Karacabey’e sorabilirsiniz. Siz bunları anlamakta zorluk çekebilirsiniz. İnşallah 31 Mart günü sizin adresiniz de ‘Kaybedenler Kulübü’ olacaktır. Sizi bulmak isteyenler orada kolayca ulaşacaklardır.

 

Bizim kimsenin rızkıyla uğraşma gibi bir düşüncemiz olamaz. Biz bugüne kadar ‘insanlara nasıl iş ve aş kazandırılmasına vesile olabilirim’ sevdası içinde olduk. Karacabey – Bursa arasında taşınan her yolcunun dörtte birinin öğrenci, mağdur ve hastalardan oluştuğunu belediye kayıtlarından öğrenebilirsiniz.

 

Bizim cenaze hizmetlerimizin ücretsiz olduğundan haberiniz yok sanıyorum. Bu tatsız olayları yaşayan vatandaşlarımızdan işin aslını öğrenebilirsiniz. Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır. Siz ‘eğitimci’ olduğunuza göre, eğitimin ne olduğunu yakından bilirsiniz. Bizim cenaze aracımızın Urfa’ya, Trabzon’a, Ordu’ya, Samsun’a, Ankara’ya ve ülkemizin diğer il ve ilçelerine götürüldüğünden haberiniz olamaz. Çünkü siz bu toplum içinde bugüne kadar yaşamamışsınız. Tipik bir ‘emekli devlet memuru’ olarak hayatınızı sürdürmüşsünüz. Tabi ki bu sizin tercihinizdir.

 

Bizim bulunduğumuz koridorlarda görev yaptığımız masalarda sizin hayaliniz olamayacağı gibi Ergün Koç kardeşiniz ömrü hayatında bu devletin yurt içinde ve dışında trilyonlarına değil katrilyonlarına imza atmış ve onun bekçiliğini gerçekleştirmiştir. Bu devletin kör kuruşuna asla tamah etmeyecek bir Ergün Koç olduğunu bilmelisiniz.

 

Bizim bulunduğumuz masalarda yaptığımız tüm hizmetler ve işler ortadadır. Sizin mensup olduğunuz partinin meclis üyelerinden belediyemizin bütçesini öğrenebileceğiniz gibi, kime, nasıl ve hangi şartlarda ihale verdiğimizi her zaman belediyemizden yazılı veya sözlü olarak öğrenebilirsiniz. Sadece ve sadece işkembeyi kübradan konuşarak ahkam kesmek eğitimci için uygun bir davranış olmadığını hatırlatmak isterim.

 

Bizim yaptığımız eserleri anlamakta ve görmekte zorluk çekebilirsiniz. Atatürk Parkı’na sabahları başta bayanlar olmak üzere yüzlerce kişinin gitmekte olduğunu ve orada spor yapmakta olduğunu görmeye bilirsiniz. Bizden önce 2004 öncesi bu alanın ne olduğunu ve nasıl olduğunu başkalarına sorup öğrenebilirsiniz. O parka yapılan hizmetleri ve yatırımları görmek sizin haddinize olmayabilir. Hafızanız almayabilir. Ancak Karacabey halkı bunları yakinen görmekte ve orada boş vakitlerini değerlendirmektedirler.

 

Mustafa Erdoğan Parkı’nı Karacabey halkına yakışır bir güzellikte tamamlayacağız. Bu parkın projesini bugüne kadar hazırlanmasında Ergün Koç’un emeği ve düşüncesi olduğunu bilmeyebilirsiniz. Ama şunu unutmayınız ki o projeyi tamamlamak yine Ergün Koç’a nasip olacaktır. Size boş günlerinizde hoşça vakit geçirmenizi dilerim.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN