Salmazsanız açıklarım! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Salmazsanız açıklarım!

Bu haber 11 Mart 2014 - 1:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Böyle bir rezillik, kepazelik, sahtekârlık, riyakârlık görülmedi 90 yıllık cumhuriyet Türkiye’sinde.

 

Atatürk, iktidara gelenlerin bu kadar yolsuzluk ve rüşvete bulaşacağını tahmin etseydi, Anayasanın değişmez 5. Maddesine de “rüşvet ve yolsuzluğa bulaşan bakan ve bakan çocukları idam edilir” maddesini koyardı.

 

Allah bin kere razı olsun bu hükümetin paralel yapısından iyi ki nikahları bozuldu. Nikahlıyken neler neler yapmışlar. Biz bunları nereden bilecektik. Saf saf inanıp bu iktidara oy verecektik. Onların günahlarına ortak olacaktık. Onlar çalan bizde oy verip gözetleyen ve onların çalmalarına yardımcı olacaktık. Hırsızlığı beraber yapmış olacaktık. Ben artık hırsızı gözetleyen olmamak için, bu iktidara oy vermeyeceğim.

 

Telefon tapelerini her akşam bekliyoruz. Pembe dizilere alıştığımız gibi devamını bekliyoruz. Nikahlının birisi her akşam 76 milyonun gözünü açıyor. Çokta güzel oluyor. Teşekkürü hak ediyor. Trilyonlara birkaç kuruş diyen bakan çocukları, her makama rüşvet dağıtanlar darbe mağduru oluyor. Başbakan diyor ki, “Biz safız, bütün günah paralel yapıda”. Garibim çokta mağdur. Eskiden darbe top, tüfek korkusuyla yapılırdı. Siz ise telefon dinlemeleri ile yapıyorsunuz. Selamünaleyküm yolsuzluk parolası oldu, rüşvetin adı zekât oldu. Sözde dini bütünler din, iman, zekat deyip yolsuzluk ve rüşvetle birbirine harmanladılar, yediler, yuttular. 17 Aralık’ta iş meydana çıkınca suçu eski nikahlısına attılar. Onlara “Bize darbe uyguluyor bunlar haşhaşi, örgüt, sahte peygamber deyip” milleti uyutmaya çalışıyorlar.

 

İnsanlar bu kadar saf mı? Bu insanları oy verecek koyun mu sanıyorlar? Denizli’de miting meydanında 100 tane hafıza hatim indirteceksin, Kuran-ı Kerim okutacaksın insanların dini duygularını sömüreceksin sonra oğluna rüşvet paralarını sıfırla talimatı vereceksin. Sonrada aile boyu villadan paraları boşaltma işlemi yapacaksınız.

 

Ey AKP’ye oy veren asgari ücretli, bir hesap yap bakalım. Bu işin içinden çıkabilecek misin? Çalışma Bakanı da geçen sene ‘asgari ücret çok büyük para’ demişti. Senin bir ayda aldığın paraya çalışma bakanı Ankara’da 4 arkadaşıyla bir arada akşam yemeği yiyor.

 

Bu ülkede kahraman subaylar, profesörler, yazarlar kaçabilir. Kitap yazanlar 7 yıl hapis yatabilir. Bunlar delil karartırlar. R. Zarrab kaçmaz, delil karartmaz. 74 günde hapisten çıkarılıyor. İsterse çıkarılmasın. Zarrab, “Beni salmazsanız bildiklerimi açıklarım” diyor. Hadi salmayın da görelim.

 

Bu millete, başbakanın meydanlarda bağırmasından, yalan söylemesinden, inkârlarından, suçu başkasının üstüne atmasından gına geldi. Her şeyi itiraf etmesini bekliyor. Halk “gaz yedik, cop yedik, haram para yemedik” diyor.