Kentten köye göç yaşatacağız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kentten köye göç yaşatacağız

Bu haber 07 Mart 2014 - 5:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey Belediye Başkan Adayı Ali Özkan, Sultaniye köyünde yaptığı konuşmada, “Büyükşehir imkanlarıyla birlikte ilçeye bağlı köylerimiz cazibe merkezleri haline gelecek.” dedi.

 

Çiftçilikle uğraşan belediye meclis üyesi adayları Faruk Çakır, Faruk Türe ve Ethem İşcan ile köylerin daha güçlü temsil edileceğini belirten Özkan, Karacabey Belediyesi ve Bursa Büyükşehir imkanlarının birleşmesiyle köylerin çağ atlayacağını vurguladı.

 

Sultaniye köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Özkan, Karacabey ilçe sınırlarında yer alan mahalle ve köyleri ziyaret edip sıkıntı ve sorunları dinlediklerini ifade ederek, nasıl çözümler üretebilecekleri konusunda fikir alış verişi yaptıklarını söyledi.

 

Ziyarette konuşan Özkan, “Yeni çıkan Büyükşehir Yasası kapsamında Bursa bütün ilçeleri ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanacak. Dolayısıyla Karacabey’in köyleri de Bursa’nın bir mahallesi olacak. Büyükşehir’in geniş imkanları, Karacabey Belediyemizle birleşerek köylerimizde büyük bir kalkınma hamlesini başlatacaktır.” dedi.

 

001-akp-sultan-iye-002

 

Köyler cazibe merkezleri olacak

 

İhtiyaçların hiçbir zaman bitmeyeceğini, bir sorunun giderilmesinin ardından bir başka ihtiyacın ortaya çakacağını, amaçlarının bu sorunları sağlıklı bir çözüme kavuşturmak olduğunu ifade eden Ali Özkan, “Bizim asıl düşüncemiz köylerimizi vatandaşlarımızın refah içerisinde yaşayabilecekleri, köyden kente değil, kentten köye göçün yaşandığı birer cazibe merkezleri haline getirmek. Karacabey’de ve Bursa’da gerek tarihi dokuyla ilgili gerek modern şehircilikle ilgili çalışmaları köylerle birleştirerek bir bütün haline getireceğiz. 30 Mart’ta birlikte olup kuvvetli bir şekilde çıktığımız zaman bu hizmetlerin daha da artarak gelmesi bizlerin boynunun borcu olacaktır.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN