Belediyenin mutfağına gireceğim « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyenin mutfağına gireceğim

Bu haber 07 Mart 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey Belediye Başkan Adayı Ayhan Kutku, hedeflerini kamuoyuyla paylaştı. İddialı projelerle hizmete hazır olduklarını kaydeden Kutku, “Hedefim 5 yılın sonunda köylüsünün köydeki hayatından memnun olduğu, merkezde yaşayanlarının da yüzünün güldüğü bir Karacabey yaratmaktır.” dedi.

 

CHP Belediye Başkan Adayı Ayhan Kutku, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Karacabey, kendi köylerinden ve Türkiye’nin her yerinden göç alan bir yerleşim merkezidir. Bu kenti çağdaş, sosyal ve işsizinin olmadığı bir kent haline dönüştürmek istiyorum. En büyük hedefim 5 yılın sonunda Karacabey’i herkesin karnının yanında ruhunun da doyduğu bir kültür merkezi haline getirmek. Her başarımızı ve simgemizi festival haftalarıyla kutlamak istiyorum.

 

Karacabeyli kadınların sosyal etkinlikleri evlerinin içinde kapalı kalmış. Aralarında yaptıkları günlerde kendilerini ifade edebiliyorlar. Biz Karacabeyli kadınların ne kadar becerikli olduklarını biliyoruz. Yöresel yemek ve el işlerinin tanıtımı ile ilgili projelerimiz mevcut. Kadınlarımızın çalışma hayatında yer almaları için sertifika programları düzenlenecektir. Çocuklarının güvenli ortamlarda büyümelerini sağlamak benim vazifemdir.

 

Ekonomik olarak en uygun kreş ve okul öncesi eğitim merkezleri kurmak ve bu alanda faaliyet göstermek isteyen girişimcilerimize her türlü destek ve kolaylık sağlanacaktır. Girişimcilerin sistemde mevcut olan destek ve hibelerden yararlanmaları için danışma masalarımız olacaktır. Kadınların her türlü problemine, özellikle hukuki hakları konusunda yardımcı olmak üzere Kadın Danışma Masalarımız olacaktır. ‘Eğitim şart’ diyerek köyde ve merkezde, mesleki ve kişisel gelişim konusunda herkese yönelik eğitim sürekliliği sağlanacaktır. Bunların alt yapı çalışmaları yapılmaktadır.

 

Karacabeyli gençlerin istekleri çok nettir. Okulların daha çağdaş mekânlar olması, kendilerini ifade edebilecekleri müzik, tiyatro, dans (folklor) ve spor yapma olanaklarına kavuşmak. Okula gidemeyen genç kalmayacak. En büyük hayalim 5 yılın sonunda gençlerin beni müzik gruplarıyla, tiyatro gruplarıyla ve folklor ekipleriyle uğurlamaya gelmeleri.

 

Belediye Başkanlığı’nı üstlendiğim andan itibaren hizmet akışında hiçbir aksama olmayacaktır. Günlük hizmetler tıkır tıkır işleyecektir. İlk 100 günde Belediyeyi içerden tanıyacağım. Belediye’nin mutfağına gireceğim. Muhasebesini tanıyacağım, gelir-gider hesaplarını çıkartacağım. Hizmet birimlerinin çalışma yöntemlerini belirleyeceğim.

 

İlk 100 günde yeni seçilen 85 mahalle muhtarlarıyla gündemli bir toplantı yapacağım. Her mahallenin sorunlarını önceliklerine göre tespit edeceğiz. Hızlı çözüm yolları arayacağım. Karacabey, Büyükşehir’e bağlandığı için, Bursa’ya geçişi ve Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışma ortamını gerçekleştireceğim.

 

Tüm çabam, 5 yılın sonunda köylüsünün köydeki hayatından memnun olduğu, merkezde yaşayanlarının da yüzünün güldüğü bir Karacabey yaratmaktır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN