İthal adayınla beraber kaçacaksın Ali efendi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İthal adayınla beraber kaçacaksın Ali efendi

Bu haber 05 Mart 2014 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan Adayı Ergün Koç, AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan’a kişisel sosyal paylaşım sayfasından yüklendi. Özkan’a, “Sizler yoksa oy avcılığına mı çıktınız Ali efendi” diye seslenen Başkan Koç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“2004 yılı yerel seçimlerinde yine AK Parti adayı olan muhterem hazretleri, şahsımı ‘Evinin kontratını dahi yeni yaptıran, oyunu bile ilçede kullanamayan bir zihniyete oyunuzu vermeyin. Bu zat seçim akşamı Bademli deki villasına kaçar’ demişti.

 

Peki o yıllarda seçimlerden hemen sonra seçilemeyince Karacabey’den Bursa’ya kim göç etti? Bu arada, ne yazık ki muhterem kişi, 2004 seçimlerinden sonra ‘kaybedenler kulübüne’ kaydını yaptırmayı unutmuş.

 

Tavşanlı Mahallesine kaydını daha iki ay önce aldı bu zat-ı muhterem. 2004 seçimlerinden ders almamış olmalı ki, 2014 yerel seçimleri için bir de Bursa’dan gelirken peşine bir ithal bayan takmış ve meydan meydan, sokak sokak dolaşmaktadır.

 

Peki bu ithal bayan oyunu nerede kullanacak? Ya da Bursa’da ikamet eden bu bayan ilçemize ne kazandıracak? Buranın suyunu içmeyen, havasını koklamayan, toprağına basmayan, insanını tanımayan, esnafını, çiftçisini bilmeyen bu bayan acaba Karacabey’e ne verecek?

 

Ben Ergün Koç, 2004 yılından bugüne kadar ilçemden bir gün olsun ayrılmadım. Ancak bu ikili, seçim akşamı tasını tarağını toplayarak Bursa’daki villalarına kaçacaklar ve herhalde bu defa zorunlu olarak ‘kaybedenler kulübüne’ üye olacaklar.

 

Yine 2004 yerel seçimlerinde ‘Erol Onur beş yıl daha oyalamak istiyor. Sakın ha! Buna fırsat vermeyin’ diyen yine Ali Özkan değil miydi? O günde yine suyun içilemez olduğunu iddia ederek su üzerinden politika üreten bu zat, bahane olarak ta şehir çöplüğünü göstermişti.

 

Biz şehrin dibindeki bu çöplüğü yok ederek ve çöpümüzü düzenli bir şekilde Bursa’daki çöplüğe taşıyarak temiz bir çevreye, sağlıklı bir suya halkımızı kavuşturduk. Ya onlar, bugüne kadar on iki yıl içinde ilçemize ne yaptılar, ne kazandırdılar?

 

O, ilçemizi başmuhtarlık olarak gören ve ilçemizi yönetmeye talip olan Ali Özkan, yine o dönemde Erol Onur’un kişisel kaprisleri yüzünden ilçemize yatırımcı gelmediğini savunmuştu. Biz, Allah’a şükürler olsun bu konuyu da hallettik. On yıllık hizmetimiz döneminde birçok yatırımcının ilçemize gelmesini ve ilçemize yatırım yapmalarını sağladık. Böylece gençlerimize iş sahaları açılmasına imkan verdik.

 

Ülkemizde en büyük iş kollarından birisi gemi sanayinin Yeniköy’e getirilmesinin önünü açacak olan, çevreye ve doğaya hiçbir şekilde zarar vermeyecek ve binlerce gencimize iş imkanı sağlayacak tersane projemize, bu kez de Ali Özkan’ın mensubu olduğu parti temsilcilerinin, belediye meclisinde kişisel kaprisleriyle ve egoları ile iptal edildiğini, adeta tersane yapacak yatırımcıların Ak Parti meclis üyesi kişilerin oylarıyla ilçemizden kovulduğunu ilçe halkımız henüz unutmamıştır.

 

O yıllarda ‘kaprisli’ dediğin Erol Onur’un yakasına bu günlerde AK Parti rozetini, şimdi ne değişti de taktınız? Sizler yoksa oy avcılığına mı çıktınız Ali Efendi? ‘O gün, o gündür. Bugün bugündür’ herhalde sizin mantığınıza göre.

 

Halkımız bunları asla unutmaz. 30 Mart’ta yine daha önceki gibi halkımız sağduyulu bir şekilde iradesini ortaya koyacaktır. Bundan asla şüpheniz olmasın Ali efendi.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN