Kapıcıoğlu, iş takibi yapacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kapıcıoğlu, iş takibi yapacak

Bu haber 03 Mart 2014 - 18:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey Belediye Başkan Adayı Ali Özkan, bir süredir Belediye Başkanı Ergün Koç’un kendisine yönelik eleştiri üslubunu son derece yakışıksız bulduklarını ifade ederek, ‘Kasıtlı olarak oluşturulmak istenen soru işaretlerine cevap vermek anlamında halkımızı aydınlatmak dışında, sayın Koç’la tartışmaya girmeyi hem lüzumsuz buluyor hem de yetişmiş olduğum ahlaki değerlere uygun görmüyorum.’ dedi.

 

PROJE VE EKİP BÜYÜKŞEHİR VİZYONUYA GÖRE HAZIRLANDI

 

Başkan Koç’un, Büyükşehir Yasası’nı kavrayamadığını söyleyen Özkan, “Biz yeni Karacabey’i inşa ederken, Büyükşehir Yasası’yla gelen ‘Bütünşehir’ olgusundan hareketle yola çıktık. Artık Karacabey Büyükşehir’e bağlanıyor. Dolayısıyla vizyonunuzu, ekibinizi, projelerinizi bu ölçekte hazırlamak zorundasınız. Büyükşehir’i görmezden gelerek Karacabey’e hizmet edemezsiniz. İnşallah gördüğümüz yoğun teveccühün yüklediği sorumluluk bilinciyle geniş bir perspektiften bakarak yeni Karacabey’i inşa edeceğiz.” dedi.

 

KARACABEY ADINA BURSA’DA İŞ TAKİBİ YAPACAK

 

Mimar Gülten Kapıcıoğlu’na yönelik ‘ithal’ yakıştırmasını Ergün Koç’un Büyükşehir Yasası’yla gelen yeni durumu okuyamaması şeklinde nitelendiren AK Partili Özkan, “Gülten hanım Karacabey adına Bursa’da iş takibi yapacak doğrudur. Ancak bu takip ilçemize hizmet amacı ve hedefine yönelik olacaktır. Bu manada gerek birikimi ve gerekse Bursa’daki çalışmaları daha kolay yapması anlamında mimar Gülten hanım son derece doğru bir tercih olmuştur. Teşkilatımız da kendisiyle gurur duymuş, güç kazanmıştır. Ergün beyin üstüne vazife olmayan bu durumu Karacabeyli bayanlara hakaret gibi takdim etmesi son derece çirkin ve yeni durumu okuyamamasından başka bir şey değildir.” şeklinde konuştu.

 

SU BULUNDU TEYEMMÜM BOZULDU

 

Su fiyatlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan Özkan, Belediye Başkanı Ergün Koç’un iddia ettiğinin aksine ilçe belediyelerinin su fiyatını tarifelendirme yetkisinin Nisan ayından sonra BUSKİ’ye geçeceğini vurguladı. Şimdiye kadar ki fiyatlandırma yetkisinin Karacabey Belediyesi’nde olduğuna dikkati çeken Özkan, ‘Tahsilat makbuzunda suyun metreküp fiyatı neden yazmamaktadır?’ diye sordu.

 

EN PAHALI SU KARACABEY’DE İÇİLİYOR

 

Meskenlerde geçerli olan su fiyatlarının diğer ilçelerdeki m3 bazlı tarifeleri hakkında bilgiler veren Özkan, İznik 0.99, Keles 1.17, Harmancık 0.90, Büyükorhan 1.17, Orhaneli 1.20, İnegöl 1.19, Orhangazi 1.50, Mustafakemalpaşa’da 1.37 TL iken bu rakamın Karacabey’de 2.13 şeklinde uygulandığını açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN