Soğancılar kan ağlıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Soğancılar kan ağlıyor

Bu haber 28 Şubat 2014 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan Adayı Ergün Koç, parti yöneticileri ile birlikte önceki gün Soğan Pazarı ve Kamyon Garajı esnafını ziyaret etti.  Ziyaretlerde esnaftan yoğun ilgi gören Başkan Koç, sorunları dinleyerek yapılacaklar üzerine fikir alışverişinde bulundu.

 

Gerçekleşen ziyarette Koç’a, DP İlçe Başkanı Cem Tiryakioğlu ile parti yöneticileri eşlik etti. Koç ziyaretlerde öncelikle soğan ve sebze satan esnafla görüşerek tarım politikaları üzerinde durdu.

Soğan tüccarlarının eskiden değer gördüğünü fakat şimdilerde halinin kötü olduğunu söyleyen esnaflara Başkan Koç, “Saman ithal eden hükümetin izleyeceği tarım politikası ancak budur” diyerek cevap verdi.

 

001-bskn-modern-sogan-002

 

Diğer yandan esnafların, özellikle yoğun pazarların olduğu zamanlarda hal içinde koşulların iyi olmadığını, yağışlı havalarda ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade etmeleri üzerine Başkan Koç, “Bizler bunu yeni düşünmüyoruz. Projelerimiz var burası ile ilgili. Yeni hastanenin bitimiyle birlikte burada ciddi bir düzenlemeye gideceğiz. Ve esnafımızı, kimsenin burnu kanamadan hazırlanacak daha modern şartlarda hizmet verecekleri yeni yerine taşıyacağız. Burada özellikle altını çizmek istiyorum kimsenin burnu kanamadan bu işi yapacağız. Buna benzer çalışmalarımız, bu yapacağımız projeye referanstır” dedi.

 

001-bskn-modern-sogan-003

 

Hal içinde Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Süzen ve kooperatif çalışanları ile bir araya gelmeyi de ihmal etmeyen Koç, “Vücudun can damarı, damarları ve pompalanan kan ise, sizlerde bu ülkenin damarları ve kanısınız. Şoförler kontak kapattı mı vay ülkenin haline” diyerek Taşıyıcılar Kooperatifi üyelerinin önemine dikkat çekti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN