Belediye herkese kucak açıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediye herkese kucak açıyor

Bu haber 28 Şubat 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, önceki gün Boğazköy’de gerçekleştirdiği ziyaretlerde, maddi durumları olmadığı için yardıma muhtaç olan Yalçın ve Kaya ailelerinin evlerini ziyaret etti. Her iki evin de bakımsızlıktan harabeye döndüğünü dile getiren Boğazköy Muhtarı Resul Bülbül, “Başkanımız sağ olsun bu iki aileyi büyük bir çileden kurtarıyor.” dedi.

 

Başkan Koç, beraberinde Destek Hizmetler Müdürü Numan Nerse ve Yazı İşleri Müdürü Aysun Özer ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak Boğazköy Muhtarı Resul Bülbül ile bir araya geldi.  Muhtar Bülbül’den dar gelirli, yardıma muhtaç iki aile hakkında bilgi alan Başkan Koç, muhtardan tadilat işleminin ardından yaşamsal ihtiyaçları için yine Belediye’ye başvuruda bulunmasını istedi.

 

001-bld-bsk-bkoy-ev-002

 

İlk olarak Kaya ailesinin evinde süren çalışmaları denetleyen Başkan Koç ve beraberindekiler, tadilat hakkında belediye personelinden bilgi aldı. Boğazköylü Hüseyin ve Gülsüm Kaya çiftinin birlikte yaşadıkları, ancak maddi durumları olmadığı için bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelen evin tadilatını Belediye üstlendi. Koç, Hüseyin ve Gülsüm Kaya çiftinin engelli olmalarından ötürü çalışamadıklarını ve sosyal güvencelerinin de olmadığını, bu sebepten evin bakımını kendi imkanlarıyla yaptıramadıklarını kaydetti.

 

Ev sakinleriyle tadilatı süren evin içinde sohbet eden Başkan Koç’a Gülsüm Kaya, kendi elleriyle hazırladığını belirttiği tereyağı ile sütü hediye etti. Çok duygulandığını ifade eden Başkan Koç ise, “İşte benim saf ve iyi niyetli köylüm. Bu dünya hepimize yeter. Yeter ki paylaşmasını bilelim. Bu şekilde yardıma gerçekten muhtaç ailelere belediyemiz imkanlar dahilinde elinden geleni bu zamana kadar yapmıştır ve bundan sonrada yapacaktır.” diye konuştu.

 

001-bld-bsk-bkoy-ev-003

 

Başkan Koç’un Boğazköy’deki diğer durağı ise Selvinaz Yalçın’ın evinde gerçekleştirilen onarım çalışması oldu. Burada da belediye ekiplerinin titizlikle yürüttüğü çalışmaları inceleyen Başkan Koç, Selvinaz Yalçın hakkında bilgi aldı.

 

Kocasının yıllar önce öldüğünü dile getiren Muhtar Bülbül, “İki çocuğu vardı ancak onlar da büyüyünce annelerini terk edip gittiler. Nerede olduklarını da kimse bilmiyor. Bu kadıncağız da burada tek başına yaşıyor. Köylünün yardımları ile hayatta. Zaman zaman akıl sağlığında problemler yaşayan bir köylümüz. Evi bakımsızlıktan harabeye dönmüştü. Gerçekten yardıma muhtaç biri.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN