Ulemaya mı soralım? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ulemaya mı soralım?

Bu haber 03 Şubat 2014 - 16:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Muharrem Yılmaz’a bir destek de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi’nden geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜSİAD ve Muharrem Yılmaz hakkında yaptığı, “Vatan hainliği” açıklamasına şiddetle karşı çıktıklarını duyuran ADD Şube Başkanı Haluk Aka, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını savundu.

 

Aka, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Emperyalizme karşı verdiği bağımsızlık savaşını kazanan Türk ulusuna en çok yakışan yönetim şekli Cumhuriyet’tir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, ne Afrika’da kurulan İslam Cumhuriyetleri’ne, ne de bir sınıfın egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetimine benzemez.

 

Cumhuriyetimizin temel özelliği halk iradesine dayanması, anayasal kurumlar olan yasama, yürütme ve yargı güçlerinin kendi alanında bağımsız olmasıdır.

 

Ülkemizde işçi, işveren ve kamu alanında çalışan kişilerin kurduğu federasyonların yaşanan gelişmelerle ilgili fikirlerini açıklamaları en temel görevleridir.

 

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan olaylar konusunda işveren kesiminin en üst kurumu olan TÜSİAD’ın Genel Başkanı Sayın Muharrem Yılmaz’ın, ‘Vatan Hainliği’ ile suçlanmasını asla kabul etmiyoruz.

 

Ülkemizde sanayici kuruluşlarının en üst kurumu olan TÜSİAD’ın Genel Başkanı’nın Sayın Muharrem Yılmaz olması bizler için bir onurdur. Ülke ekonomisi ve Türkiye’de yaşanan genel durum karşısında fikir açıklaması yapması en temel görevidir.

 

Vatan sevgisi, cumhuriyet, demokrasi, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığından asla tereddüt etmediğimiz Sayın Muharrem Yılmaz, yurdumuzun en doğusundan en güneyine kadar yatırım yaparak ülkesini ne kadar sevdiğini kanıtlamamış mıdır?

 

Bir daha soruyoruz; Ülkemiz sorunları konusunda görüşlerini birilerinin dediği gibi, ‘Ulemaya’ mı soralım? Yoksa Cumhuriyet’imizin temel kurumlarına mı? Bu yapılan karalamayı kabul etmiyor ve kamu oyununun vicdanına bırakıyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN