Koç’tan, Özkan’a belgeli cevap « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Koç’tan, Özkan’a belgeli cevap

Bu haber 31 Ocak 2014 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan’ın, içme suyu hakkında yaptığı eleştirilere cevap verdi.

 

Özkan’ın yaptığı açıklamada, içme suyuna leke sürmeye çalıştığını söyleyen Başkan Koç, bağımsız kuruluş olarak Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ay içerisinde 3-4 kez su ölçümü yapıldığını ve içme sularında bu zamana kadar negatif bir duruma rastlanmadığını dile getirdi.

 

Başkan Koç, belgelerle yaptığı açıklamasında, bu belgelerin Aralık ve Ocak ayı içerisinde hazırlandığını ve seçim propagandalarına alet edildiği gibi olmayıp, ilçe halkının, iddiaların aksine içilebilir nitelikte su tükettiğini sözlerine ekledi.

 

Belediye Başkanı Ergün Koç, konuyla ilgili sosyal paylaşım sitesinden, son aylara ait su kalitesini gösteren belgelerle birlikte kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

001-baskan-ali-ozkan-cevap-002

 

“2014 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan bir zatı muhteremi bugünlere kadar ilçemiz nasıl ve neden keşfedememiş doğrusu meraklanmaktayım. Adama sorarlar, sen bugüne kadar kardeşim ne iş yaptın? Geçmişte nelerle uğraştın? Ne aldın, ne verdin? Görüyorum ki, Ankara’daki büyüklerinden şov yapmayı, yalan söylemeyi öğrenmiş bir kişi Karacabey’imize edebiyat parçalamaktadır.

 

Siz ve sizin gibi düşünenlerin partisi acaba son 11 yıl içerisinde Karacabey’imize bir çivi çakabildiniz mi? Sadece ve sadece nutuk atmaktan başka ne yapabildiniz? Hani ova köyleri yolunun yapımı, hani Karacabey-Yeniköy yolunun yapımı, hani Gölecik barajının hayata geçirilmesi? Doğru ama ters konuşmuşsunuz; siz vizyon değil olsa olsa ilizyon yapıyorsunuz. Sizin vizyonunuz ne ki Karacabey’imize vizyon getireceksiniz.

 

Bugüne kadar ne iş yaptınız ki? Gerekirse atacağınız bu nutuklar için boş ayakkabı kutuları verebiliriz. Hatta ellerinizin kirlenmemesi için size para sayma makinesi verebiliriz. Tabi ki ilçemizi süper kent yapacağınızdan ötürü herkes memnun olur. Ancak, bugüne kadar neyi nasıl yapacağınızı hiç düşündünüz mü? Siz belediyecilikle ilgili kanunları hiç karıştırdınız mı? Belediyelerin imkanları nedir hiç uğraştınız mı? Bunları söylerken biraz ayaklarınız yere basmalıdır.

 

Uçuk kaçık haberlerle değil gerçekle uğraşınız. Biz her zaman ama her zaman insana değer verdik, değer vermeye devam edeceğiz. İçme suyumuzun mikroplu olduğunu, içilemez olduğunu ifade etmektesiniz. Bunu ispat edemezseniz namertsiniz? İstiyorsanız bir ayakkabı kutusu içinde size düzenli bir şekilde suyumuzun raporlarının birer örneğini gönderebiliriz.

 

Bugüne kadar kısa sürelerle suya ilişkin raporların bir örneğini dosyalarımızda muhafaza etmekte olduğumuz gibi tüm bu raporların fotokopilerini bir ayakkabı kutusu içinde size gönderebiliriz. Bunlar pek çok olduğu için saymakta zorlanacağınızdan size evrak sayım makinesi de gönderebiliriz.

 

Bizim hayatımız her zaman ama her zaman belge ile olmuştur ve kayıt altındadır. Bizim hayatımızı bilmekte ve anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Öğrenmemek ayıp değildir. Gidiniz ilgili yerlere Ankara’ya, Karacabey halkına sorunuz. İnşallah 30 Mart’ta ki sınavda çıkacağınız tartı ile kilonuz belli olacak. Ondan sonra acaba ne iş yapacaksınız onu merak ediyorum. Son sözüm; yenilen pehlivan güreşe doymazmış”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN