Hepimiz hocayız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Hepimiz hocayız

Bu haber 31 Ocak 2014 - 3:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Müftüsü Hikmet Yazıcı, yeni atanacak olan vaizler için düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, “Çalıştığımız alanlarda farklı unvanlara sahip olsak ta hepimiz hocayız.” dedi.

 

Karacabey İlçe Müftülüğü, Karacabey Belediyesinin ev sahipliğinde, vaizlik sınavlarında başarılı olan 5 personeli için veda yemeği düzenledi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Köfteci, Belediye Yazı İşleri Müdürü Aysun Özer Karan, Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy, İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, müftülük personeli ve vaizlik sınavlarında başarılı olan 5 personelin katıldığı yemek Park Restoranda gerçekleştirildi.

 

001-hepimiz-hoca-yazici-002

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ilk kez sınavla vaiz aldığını ifade eden Müftü Hikmet Yazıcı, yemekte yaptığı konuşmada, “Bu kapsamda ilçemizden sınava giren İrfan Bayın, Osman Keleş, Serkan Şen, Mehmet Durmuş ve Mahmut Bilici isimli arkadaşlarımız sınavlarda başarılı olarak, vaiz olarak atanmaya hak kazandılar.

 

Bizler, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 150 personel olarak hepimiz hocayız. Varlık sebebimiz, yüce İslam dinini en iyi şekilde anlatıp, öğreterek, ibadetlerin yerine getirilmesi konusunda halkımıza bilgiler vermek. Tabi bunu yaparken, çalıştığımız alanlarda farklı unvanlarla görev yapmaktayız. Vaizlikte bu anlamda çok önemli bir görevdir. Ben vaizlik sınavlarında başarılı olan arkadaşlarımızı kutluyor ve atandıkları yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

 

Yenilen yemek ve konuşmaların ardından sınavlarda başarılı olan vaizlere başarı belgeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Köfteci tarafından verilirken, teşekkür plaketleri de Müftü Hikmet Yazıcı tarafından takdim edildi.

 

001-hepimiz-hoca-yazici-004

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN