Mumcu saygıyla anıldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Mumcu saygıyla anıldı

Bu haber 28 Ocak 2014 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 21. yılında tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de düzenlenen törenle anıldı.

 

CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, Karacabey Belediye Başkan Adayı Ayhan Kutku, parti yöneticileri, ADD Karacabey Şubesi, bazı sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların da aralarında bulunduğu grup, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda Mumcu’nun anısına saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Törende Buse Avil’in okuduğu anlamlı şiir katılımcıları duygulandırdı. Ardından ADD Karacabey Şube Yöneticisi Fahri Çeki, “Uğur’suz geçen yıllar” konulu bir basın açıklaması yaptı. Çeki, Uğur Mumcu’nun; “Ben Atatürkçüyüm, Ben Cumhuriyetçiyim, Ben Laikim. Ben Anti Emperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım. Ben Özgürlükçüyüm. Ben İnsan Hakları Savunucusuyum. Ben Terörün karşısındayım. Ben YOBAZLARIN, HIRSIZLARIN, VURGUNCULARIN ÇIKARCILARIN düşmanıyım. Dün sabaha değin araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlayamadınız.  Öyleyse; Vurun, parçalayın. Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar doğacaktır.” sözleriyle başladığı açıklamasında şunları söyledi:

 

001-mum-cu-anma-002

 

“Bundan 21 yıl önce karanlık emellerinin ortaya çıkarılacağından korkan, çıkarlarını yolsuzluklardan, terörden, yasa dışı yollardan sağlayan karanlık güçler, aracına koydukları bomba ile seni aramızdan ayırdılar. Rahat uyu Uğur Mumcu, seni hiç unutmadık. Çizdiğin aydınlık yoldan yürümeye ant içtik. Ölümünden bu güne kadar 21 yıl geçti. Katilini bulamadık. Buldurtmadılar.

 

Bizleri bağışlayın Sayın Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Turan Dursun, Doğan Öz ve Cumhuriyet şehitleri… sizleri unutmadık, unutturmadık.

 

Hedefimiz hepinizin katillerini bularak bağımsız Türk adaletine teslim etmek ve hayal ettiğiniz çağdaş, laik, bağımsız, anti emperyalist ve Atatürk’ün ilkeleri doğrultusundaki mücadelemizden asla dönmeyeceğiz. Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerimize rahmetle anarken, bir daha haykırıyoruz. Uğur’lar ölmez.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN