Mücadelemize devam edeceğiz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Mücadelemize devam edeceğiz

Bu haber 28 Ocak 2014 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim Sen Karacabey İlçe Temsilciliği, 18 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirdiği, “9. Olağan Genel Kurulu”nun ardından görev dağılımını yaptı.

 

Buna göre 5 kişiden oluşan yeni Eğitim Sen İlçe Yürütme Kurulu’nda Zakir Üngör başkanlığa devam edecek. İlçe Sekreterliği’ne Elçin Duran getirilirken, Mali Sekreterlik görevi Taybet Alğan’a verildi. Erol Karabudak Örgütlenme Sekreteri olurken, Basın Yayın Sekreterliği görevini ise Erdoğan Irmak üstlendi.

 

Yenilenen Eğitim Sen İlçe Temsilciliği, ilk açıklamasını da yaptı. “Eğitim emekçilerinin ülkemizde yüz yıllık onurlu mücadele geleneğinde devraldığımız görevin gururu ve heyecanını yaşıyoruz” diyen Eğitim Sen’liler,

 

“Devraldığımız görevin, ülkemizde genelde tüm emekçilerin, özelde de eğitim ve bilim emekçilerinin onurlu mücadele sürecinin bir parçası olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizde eğitim ve bilim emekçileri, eşitlik, özgürlük, güzel bir gelecek ve insanca bir yaşam yolunda çok uzun bir mücadele tarihine sahiptir. Eğitim Sen de, bu uzun mücadele geleneğinin yarattığı değerler üzerinde yükselmiş ve bu değerlere yenilerini eklemeyi başarmıştır.

 

Eğitim Sen’in mücadele tarihinin ardında TÖS, TÖB-DER, Eğit-Der, Eğitim-İş, Eğit-Sen’in mirası bulunmaktadır. Yeni dönemin yönetim kurulu olarak ilk hedefimiz, bu mirasa bağlı kalmak; yaratılan mücadele değerlerine yenilerini eklemek ve ülkemizde genelde tüm emekçilerin, özelde de eğitim ve bilim emekçilerinin demokratik bir ülke, onurlu ve hakça bir yaşam mücadelesine ivme kazandırmaktır.

 

001-egt-senmucadele-kongre-002

 

Sosyal devletin hızla aşındırıldığı, eğitimin ve sağlığın birer hak olmaktan çıkartılmakta olduğu ülkemizde, herkese parasız ve eşit eğitim talebini yükseltmeye devam edeceğiz. Eğitim Sen, önceki dönemde olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasının, kamusal hizmetlerin ticarileştirilmesinin ve özelleştirmelerin karşısında olacaktır. Özelleştirmelere, esnek ve sözleşmeli çalışma yöntemleriyle çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

Eğitimin ırkçı, cinsiyet ayrımcı öğelerinden arındırılması, çalışma yaşamında ve eğitimde kadınların eşit bir şekilde yer almaları için mücadele etmek de önümüzdeki hedefler arasında yer almaktadır. Bu nedenlerledir ki sendikamızın tüzüğünde de yer alan en az %40 kadın kotasını bu seçimlerde de hayata geçirerek iki kadın arkadaşımızın yönetimde yer almasını sağlamış olmanın gururunu taşıyoruz. Sendikamızın dayandığı yüz yıllık mücadele geleneğine paralel olarak, önümüzdeki dönemde de sendikal hakların yanı sıra ülkemizin demokrasi mücadelesinin öznelerinden birisi olmayı sürdüreceğiz.

 

Anti-demokratik uygulamalara, toplum üzerindeki baskılara, her türlü ayrımcılığa karşı demokratik gücümüzü kullanmayı sürdüreceğiz. Laik, bilimsel ve demokratik eğitimi her ortamda savunmaya devam edeceğiz. Sendikamız, kapitalizmin tüm insani değerleri metalaştırdığı, yoksulluk ve açlıkla dünyayı yaşanmaz hale getirdiği bir dönemde insanca yaşam, eşitlik, barış ve kardeşlik talebini yükseltmeye devam edecektir.

 

Yeni ilçe yürütme kurulu olarak sendikamızdan her ne sebeple olursa olsun istifa etmiş ve gönülleri bizimle beraber olmasına rağmen halen sendikamıza üye olmamış olan tüm arkadaşlarımızı, sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz. Bizler bundan önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde de İlçe Yürütme Kurulundan iş yeri temsilciliklerine kadar, örgütsel birlik içinde, şevkle, kararlılıkla sizinle beraber mücadelemize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN