94’e 1’ler silah altına alınıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

94’e 1’ler silah altına alınıyor

Bu haber 20 Ocak 2014 - 18:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Askerlik Şubesi, Şubat 2014 Er celbinde birinci grup olarak 1994/1 tertip A grubu sınıflandırılması yapılan yükümlüler ile erken sevkini talep eden ve kabul edilen yükümlülerin (1994/1 tertip A grubu) 03-06 Şubat 2014 tarihleri arasında silah altına alınacağını duyurdu.

 

Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Hayati Sarı imzasıyla yayımlanan açıklamada, sevke tabi tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasına asıldığı belirtildi. Yükümlülerin sevk evraklarını 15 Ocak-06 Şubat 2014 tarihleri arasında bizzat şubeye gelerek alabilecekleri bildirildi.

 

Asker adaylarının celbiyle ilgili duyuruda şu bilgilere yer verildi: “Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

Askere alınacakların sevk evraklarını en geç 06Şubat 2014 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar ‘bakaya’ suçunu işlemiş olacaklarından, mahkemeye verilerek cezalandırılabilecekleri için yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır.

 

1111 sayılı Askerlik Kanunu’nun 45. maddesi gereğince yükümlülere tebligatlar TRT aracılığı ile yapıldığından sevke tabi yükümlülere askere sevk için çağrı tebligatı çıkartılmayacaktır.”