Bu yapılan haksız bir karalamadır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bu yapılan haksız bir karalamadır

Bu haber 17 Ocak 2014 - 5:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyanet Sen Bursa Şubesi, İmaret Camii ile ilgili bir gazetede çıkan haberleri yalanladı.

 

Diyanet Sen Karacabey Temsilciliği önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Diyanet Sen Bursa Şube Başkanı Yüksel Gümüş, Selimiye Mahallesi İmaret Camii ile ilgili çıkan haberin tamamen asılsız olduğunu söyledi.

 

“Yalana talana göz yummayacaklarından dem vuranlar önce haberdeki yalan ve iftiraları düzeltmeliler” diyen Gümüş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Birincisi, İmaret Camiindeki İmam-Hatip Mustafa Çolak, infaz memurluğu hiç yapmadı. İkincisi, camiden toplanan kumbarada biriken paralar, cami bahçesindeki zeytin ağaçlarından toplanan zeytinler usulüne uygun tutanakla tespit edilip gereken yerlere harcanmıştır. Her şey kanun ve yönetmelik çerçevesinde yürütülmüştür. Üçüncüsü ise, şikayetçi olanlar, gerekli haklı deliller ortaya koyamadığı için medya aracılığı ile karalamaya çalışmaktadır.

 

001-diyanet-sen-para-003

 

Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Çamur at izi kalsın düşüncesiyle yapılan bu haberi şiddetle reddediyoruz. İşin aslı İmaret Camiinde çay ocağı işletmecisi olan kişiden Ramazan ayında cami kalabalık oluyor, insanlar dışarıda namaz kılıyor, çay ocağında namaz kılmayanlar, namaz kılanları rahatsız ettiğinden cemaat şikayetçi olmuş.

 

Bu nedenle Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait olan söz konusu çay ocağı, yine bu kurum tarafından 2014 yılında çay işletmecisinin kira kontratını fesih etmiştir. Dolayısı ile bu fesih işleminden müftülüğümüzü ve cami görevlilerimizi sorumlu tutmaları doğru değil tamamen haksızlıktır.

 

Karacabey Müftülüğümüz, müftüsüyle, personeliyle halkımızın teveccühünü kazanan, kurumun saygınlığına halel getirecek her türlü davranışlardan uzak kalarak hukuk kurallarını göz önünde bulundurarak adil bir şekilde bu olayda da tavrını ortaya koymuştur.

 

Bir çay ocağı işletmecisini korumak adına müftülük gibi saygın bir kurumun çalışanlarına yalan ve iftira edenleri esefle kınıyoruz. Diyanet Sen kurulduğu günden bu güne değerlerin Hakkın, hukukun sözde değil özde temsilcisi olmaya devam edecektir.”

 

001-diyanet-sen-para-002

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN