Koç’tan CHP’li ve MHP’li üyelere cevap « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Koç’tan CHP’li ve MHP’li üyelere cevap

Bu haber 14 Ocak 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ergün Koç, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nin siyasi partilere kiralanması ve alınan ücretler hakkında cevap isteyen CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Gönül Avil, Fatma Mendeş ve MHP’li Hüsnü Doğruoğlu’na göndermeli cevap verdi.

 

Başkan Koç, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Doğru ve dürüst oldukları geçte olsa anlaşılan ve Belediyemizin dolayısıyla kamunun (kör kuruşunu ve yetim hakkının) alacağı peşinde koşan Belediyemiz Meclis üyelerinden Gönül Avil, Fatma Mendeş ve Hüsnü Doğruoğlu, Belediye Meclis Başkanlığı’na vermiş oldukları 08.01.2014 tarihli dilekçede; yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle siyasi partilerin aday tanıtımlarına başladıklarını, 2013 yılı Aralık ayında iki parti belediye başkan adayları tanıtımının Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde yapılacağının duyurulduğu, bu partilerden birisinden 300 TL kira ücreti alındığı, diğer partilerden alınıp alınmadığı, Belediye olarak tüm siyasi partilere eşit ve adaletli davranılması gerektiği, Karacabey halkına ve Belediye Meclis Üyelerine sözlü veya yazılı açıklama yapılması istenilerek yazımız ekinde kiralama ücreti makbuzunun taraflarına gönderilmesi istenilmektedir.

 

Bu kadar, adil bir düşünce ile hamiyet sever bir insanlık içinde bulunan ve Belediyemizin bir kuruşunun dahi peşinde koştuğu anlaşılan saygın ve dürüst Belediye Meclis Üyelerimizin tabi ki bu tür bir soru sormaları ve Belediyemiz hak ve çıkarlarını en ince ayrıntısına kadar düşünerek takip eden kişilere asla ama asla söylenecek sözümüz olamaz. Ne mutlu bu tür bir anlayış içinde görev yapan ve ilçemize üstün gayret içinde hizmet eden kişilere. Sağ olsun, var olsunlar. Anılan kişilerin ya gözünden kaçmış veya başka düşüncelerle olsa gerek şahsımın bir parti ile adaylık seremonisinde Belediyemizin alması gereken ücreti Belediyemizce alıp almadığı merak konusu olmuştur.

 

Yapılan aday tanıtım toplantısı 24.12.2013 Salı günü şehir meydanında yoğun bir kalabalık huzurunda yapılmış olup, herhalde bazılarının gözü, kulağı ve akılları bağlanmış ve durmuş olmalıdır ki, dilekçelerinde parti ismi belirtilmeyerek dolaylı bir anlatıma gitmişlerdir. Korkmayınız, açıkça söyleyiniz ve beyan ediniz ki, sizin düşüncelerinize ve hayalinize Ergün Koç’un gücü sığmaz. Sizin düşündüğünüz kadar Ergün Koç basit hesaplar peşinde koşan ve belirttiğiniz rakamlara tenezzül ve tamah edecek bir kişi olamaz.

 

Ergün Koç’un almış olduğu talim, terbiye, eğitim ve devlet adabıyla sormakta olduğunuz ve merak ettiğiniz soruya Ergün Koç hiçbir zaman muhatap olamaz. Bu nedenle Ergün Koç’u bir kez daha iyi tanımanızı, öğrenmenizi ve çevrenize sormanızı sağlık veririm.

 

Anlamakta ve anlatmakta zorluk çekiyorum ki, bir partinin İlçe Başkanı olan her zaman sosyal adaletin ve dürüstlüğün temsilcisi olduklarını iddia eden bir kişinin en yakının Belediyemize 53 aydır kira bedelini ödememesi nedeni ile Belediyemizce adli ve idari işlemlere başlanılması sonucu yargıya giderek bu işlemin durdurulmasını talep etmesini ve eşinin bu duruma ilgisiz kalmasını anlamakta güçlük çekiyorum.

 

Pek tabidir ki, bizler hepimiz ama hepimiz adil ve herkese eşit davranmak zorundayız. Bu insanlık borcumuzdur. Bu prensibi anılan Meclis Üyesi arkadaşlarımız bir kez daha bizlere hatırlattıkları için kendilerine minnet ve şükran duygularımı ifade etmek isterim.

 

Anılan Meclis Üyesi kişilerin dilekçesinde belirtildiği üzere, bir partinin (ismini zikretmekten vazgeçtikleri veya unuttukları) aday tanıtımı Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde değil, şehrin merkezinde yapılmış olması ve şehir meydanında yapılacak toplantılardan ücret alınması öngörülmediğinden bu çerçevede her hangi bir ücret tahsilatı yapılmamıştır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN