Devlet malını çalanların cenaze namazı kılınmaz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Devlet malını çalanların cenaze namazı kılınmaz

Bu haber 10 Ocak 2014 - 1:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peygamberimiz (S.A.), devlet malını çalmış hiçbir Müslüman’ın cenaze namazını kılmamıştır. Devlet malı kutsaldır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Buna rağmen bazı siyasiler, devlet malını hortumlamaktan, yolsuzluk yapmaktan, rüşvet yemekten çekinmemektedirler. Hırsızlık adeta meslek haline getirilmiştir. Bu siyasetçiler, halkı hiç sıkılmadan, birde Allah ile aldatmaktadır. Öyle anlaşılıyor ki bazı insanların Allah’ı meğer yeşil dolarlarmış. Allah ile aldatanın dini olmaz. Allah ile aldatanları, Allah’ımız hiçbir zaman affetmez. Allah’ımız hırsızlık yapanları ve onları destekleyenleri de lanetliyor. Allah’ı olan insan, bugün yaşadığımız rezillikleri, kepazelikleri, hırsızlıkları yapabilir mi? Bu zulümleri yapabilir mi? Lanetlik iş yapanlar, Allah’ımızın bedduasına muhatap olmazlar mı?

 

Allah’ın Bedduasına: İnsanlara iftira edenler, ticarette hile yapanlar, Allah ile insanları aldatanlar, yalancılar, münafıklar, Allah ile peygambere, dinimiz ile yalan söyleyip eziyet edenler, zorbalar ve zorbalara itaat edenler, zorbalığı yapanları destekleyenler, insan hakkı yiyenler, kamu malını zarar verenler ve çalanlar mazhar olurlar. Müslüman kimseyi hor görmez, kimseye hakaret etmez.

 

Biri imam, biri imam hatipli ve bunlar okullarında din bilgisi dersi almış, Allah’ımızdan en fazla korkması gereken insanlar. Karşılıklı söyledikleri sözlere bakın, gerçek Müslümanlar utanıyor. İmam beddua okuyor, karşısındaki korkuyor. Neden korkuyorsun, abdestinden şüphen yoksa o beddua sana gelmez bu korku neden? Bir Müslüman yaptığı hırsızlıktan korkmalıdır, utanmalıdır. Utanmıyorsa o dindar değildir. Dini oy için kullanmaktadır. Dini toplumu kandırmak kullananlardır.

 

Bir insan hırsızlık yapıyorsa ve bunun gözetleyeni de varsa hırsızlığı beraber yapıyorlar demektir. Bir siyasetçi hırsızlık yapıyorsa ona bile bile oy verenlerde, onun gözetleyicisi olurlar ve hırsızlığı beraber yapmış olurlar. Günaha da ortak olurlar. Allah Müslümanları hırsızlara oy vermekten korusun.

 

Başbakan, “Müslüman Müslüman’a beddua etmez” diyor. Çokta korkuyor. Baksana Arap âlemine varilli bombalar pazar yerlerine konulup patlatılıyor. 30 ölü, yüzlerce yaralı. Bu mudur dinimiz, bu mudur Müslümanlık? Sen yat kalk sevmediğin Atatürk’ün Türkiye’sinde başbakanlık yapıyorsun.

 

Başbakan, oturduğun o koltuğa daha evvel kimler oturmuş? Bak, incele, değerlendir sonra icraat yap. Onlara iki ayyaş diye hakaret etme.

 

Rahmetli İsmet İnönü’ye, Demokrat Parti iktidar döneminde “Devletten bedava patiska kumaş aldın” diye itham ediliyor. İnönü aldığı kumaşın ödeme belgesini gösteriyor.

 

İsmet İnönü, Kızılay’ın kongresine gidiyor. Hesaplarda 5 krş’luk fark görüyor, hesabını soruyor, cevabını alamıyor. “Bana bunun hesabını bulacaksınız” diye talimat veriyor. Daha sonra köşkte Atatürk’le karşılaşıyor. Atatürk, “Paşam beni bile görmedin, nedir bu haliniz” diyor. İnönü’de, “Paşam, Kızılay kongresine gittim, hesaplarda 5 krş’luk fark vardı, hesabını veremediler, bilirsin Kurtuluş Savaşı’nda 5 krş’a bile muhtaçtık” diyor.

 

Başbakan, Wikiliks belgelerinde(ki ABD bile korkuyor) sizin dünyanın en zengin 7 başbakanı arasında olduğunuz iddia edilmişti. Paranız, Avrupa devlet bankalarında yattığı iddiası vardı. Avrupa bankalarına yazı yazınız paranız yoksa temize çıkınız. Oğlunuzun gemicikleri nasıl aldığını ispatlayınız, temize çıkınız. “Büyük rüşvet” operasyonu sizin temize çıkmanız için büyük fırsat. Çete, paralel devlet martavallarını bu millet yutmuyor.

 

CHP vekili Aykut Erdoğdu diyor ki, “Halk Bankası kar etmemiştir. Aksine riskli hale gelmiştir. Bankaya 3 milyon üzerinde borç takan 124 firma var. DDY ihaleleri mevcudun tam 3 katına yapılmıştır. Yapılmayan işlerin parası ödenmiştir. Sistematik yolsuzluk var. Görülen yolsuzluklar mevcudun çok azıdır. Her yolsuzlukta başbakan var. Halk bankası olayını Ali Babacan biliyordu, üzerine gitmedi. Bildikleri her şeyi anlatsın. Türkiye’ye kanlı gömleği giydiren AKP’dir. Biz çalınan ülkenin varlıklarını geri getireceğiz. Bunları Afganistan mağaralarında bile olsa bulup yargılayacağız. AKP’nin kara paraları Avrupa Bankalarında” diyor.

 

Başbakanın şiddetli CHP düşmanlığı şimdi daha iyi anlaşılıyor.