Özel idare değil belediye yaptı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Özel idare değil belediye yaptı

Bu haber 27 Aralık 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanlığı Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Karacabey Longoz Ormanına ve buradaki hayvan çiftliklerine giden yolun onarım çalışmalarını tamamladı. Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışması ile yol çalışması kısa sürede tamamlandı ve Bayramdere ile Boğazköylülerin hizmetine sunuldu.

 

Özellikle orman içerisinde bulunan hayvan çiftliği sahipleri, kış aylarında su taşkınları ve olumsuz hava koşullarında ev ve çiftliklerine gidemediklerini belirterek, önce kaymakamlığa ardından il özel idaresine başvuru yaptıklarını ifade ettiler.

 

Söz konusu bölgede hayvan damları bulunan Celalettin Aydın isimli vatandaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler il ve ilçe özel idare yöneticilerinin hizmetini bir türlü göremedik. Kaymakamlık sağolsun bizi uygun yerlere yönlendirdi ancak özel idare görevlileri hep bir şeyleri bahane ederek bu yollara elini sürmedi” şeklinde konuştu.

 

001-bld-ozel-idare-yol-002

 

Diğer yandan bölgede hayvan yetiştiriciliği yapan Osman Durgut’ta, “Benim kızım her gün bu yolları aşarak okuluna gidip geliyor. Kışın zor şartlarda bu çok büyük bir problem oluyor. Yağmurlarla birlikte yükselen sular yolu kapatıyor veya her tarafı çamur haline getiriyor. Biz devlet yetkililerini bize yardım etsin diye beklerken, Allah razı olsun belediye başkanımız bize sahip çıktı ve yıllardır sorunumuz olan yolumuza el attı” dedi.

 

Öte yandan Karacabey Belediye Başkanlığı Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, büyük bir titizlikle çalışarak ve eşsiz güzellikteki Longoz Ormanının yapısını bozmayacak bir şekilde yol çalışmalarını gerçekleştirerek kullanıma hazır hale getirdi. Bölgedeki hayvan sahipleri de Başkan Koç’a desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN