Müftülükten AEP eğitimi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Müftülükten AEP eğitimi

Bu haber 16 Aralık 2013 - 18:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıldırım Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde, ‘Aile’ konulu eğitimler vermekle yetkili eğiticiler yetiştirmek üzere 16-20 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan seminere ev sahipliği yapıyor.

 

Türkiye’de, İstanbul Müftülüğü’nden sonra, ikincisi Yıldırım İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilecek olan “Aile Eğitim Programı (AEP) Eğitici Eğitimi Semineri” ile toplumumuz ve aile yapımız için önemli ve hayati hizmetlerin ve çalışmaların gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

Beş gün süreyle, 09.00-17.00 saatleri arasında, Osmangazi Belediyesi Gökdere Kültür Merkezi’nde, Bursa, İstanbul ve Ankara’dan katılacak olan yetkililerin ve formatörlerin seminerler vereceği Yıldırım Müftülüğü Aile Eğitici Eğitim Programına, kursiyer olarak farklı kurum ve meslek guruplarından 25 kişinin katılacağı öğrenilirken, program sonundaki bitirme sınavında başarılı olanlara, “Aile Eğitimi Programlarında Eğitimler Vermeye Yetkili Eğitici Sertifikası” verileceği belirtildi.

 

Yıldırım Müftülüğü olarak, toplumun temeli ve çekirdeği olan aile konusunda böylesine hayati bir görevi ve hizmeti hayata geçirmiş olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yıldırım Müftüsü Osman Şen, “Özellikle toplumda kadınların eğitilmesi yoluyla koruyucu ve önleyici sosyal hizmetlerin etkinliğinin artırılmasını, ayrıca aile, kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engelli bireylerin bilinçlendirilmesini ve sosyal destek sistemlerinin güçlendirilerek problemlerin çözümüne katkı sağlanmasını amaçlıyoruz” dedi.

 

Yıldırım Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen Aile Eğitici Eğitim Semineri Programı’nın sponsorluğunu Bursa Büyük Şehir Belediyesinin üstlendiğini, Osmangazi Belediyesi’nin de Gökdere Kültür Merkezi’ni tahsis ederek projeye destek verdiğini belirten Osman Şen, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı ile Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın da her zamanki ilgi, teşvik ve rehberliklerinin, bu projenin planlanarak gerçekleştirilmesinde, kendilerine çok yönlü güç kattığını belirtti.

 

Yıldırım Müftülüğü personelinin de, Aile Eğitici Eğitim Programı’nın en güzel, verimli ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, büyük bir dikkat ve özveri içinde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Müftü Osman Şen, “Bu önemli, hayırlı ve faydalı hizmet ve faaliyette emeği, ilgisi, katkısı ve desteği geçen herkese kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum. Yıldırım Müftülüğü olarak Bursa’da bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. İnşallah 16 Aralık 2013 Pazartesi günü başlayan Yıldırım Müftülüğü Aile Eğitici Eğitim Programının, en iyi bir şekilde başlayıp sonuçlanmasını, toplumumuz ve ailelerimiz için güzel ve hayırlı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.