Hep beraber yöneteceğiz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Hep beraber yöneteceğiz!

Bu haber 14 Aralık 2013 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Faruk Türe, insan merkezli belediyecilik hizmetiyle tüm Karacabeylileri kucaklayacaklarını belirterek, “Çıktığımız bu yolda insanlarımız geçmişi gözden geçirdiğinde ‘AK Parti’nin belediyecilik, belediyeciliğin de AK Parti’ olduğunu göreceklerdir.” dedi.

 

Faruk Türe, aday olması ve seçilmesi halinde Karacabey’i güzel bir geleceğe taşımak istediklerini söyleyerek, projeleri hakkında bilgiler verdi. Türe, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da Belediye Başkanı olduğu yıllara bakarsanız bu gerçeği daha rahat gözlemleyebilirsiniz. Başbakanımızın bizlere öğretisinden anlaşılacağı gibi, belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğunu görecek ve ülke çapında bunu takdir edeceksiniz. Biz de Karacabey’de AK Parti’nin yerel seçimde Belediye’yi kazanmasıyla birlikte, iktidarın da gücünü yanımıza alarak, Karacabey halkına en iyi hizmeti nasıl yapabiliriz düşüncesiyle yola çıktık.

 

Yerel seçim öncesinde ilçe teşkilatımızda çok sayıda aday adayı arkadaşlarımız var. Hepsi bu teşkilat için çalışmış ve çalışmaya da devam ediyor. Her birine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. Bana destek veren değerli partililerimizle yola çıkarken, tek hedefimiz vardı; o da Karacabey’de yaşayan, Karacabey’de nefes alan ve Karacabey toprağını çiğneyen herkesle beraber Karacabey’i yönetmek. Her fırsatta, her yerde, her vatandaşımıza söylediğimiz gibi, Belediye’nin merkezine insanı koymayı, insan merkezli bir belediyecilik yapmayı hedefliyoruz.

 

Belediye AK Partili olsun, Karacabey hizmete doysun

 

Biz, düşüncelerimizle, insanlarımızı koruyan ve insanlarımıza akıllarında yer edecek yatırımlar sunacağımız bir Karacabey Belediyesi’nde AK Parti’nin iktidar gücünü her an yanımızda bilerek, özlenen bu büyük bir değişimi gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Türkiye’de 12 yıldır iktidar olan partimizin yaptıkları apaçık ortada. İktidarın gücünü yerele, yani Karacabey’e taşımak için bu işe talibiz. Bu nedenle de sevdamızın adı Karacabey diyoruz. Çünkü, doğup, büyüdüğümüz, her insanını sevip, saydığımız Karacabey’i çok seviyoruz.

 

Bu anlamda da çeşitli kişilerle istişare içinde bulunduk. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde adaylığı onaylanan Sayın Recep Altepe ile görüştük. Büyükşehir Kanunu’na göre, büyükşehir belediyesinin tüm ilçelerde söz sahibi olduğu bir döneme girdik. Sayın Altepe’nin de Karacabey’e seçim sonrasında yakın desteğini vereceğini duymak bizleri son derece mutlu etti. Kendileriyle hizmetlerin ilçelere daha rahat ve yararlı götürüleceğini birlikte istişare etme fırsatımız oldu. Biz buradaki sorunlara iyi neşter vuralım, yeter. Karacabey için ‘Yapılamaz’ diye hiçbir şey yok.

 

AK Parti’nin Bursa Büyükşehir ile birlikte entegre halinde çalışması için Karacabey’e de AK Parti belediyeciliğinin gelmesi gerekiyor. Bursa ve Karacabey’in uyumlu çalışması sonucunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gücünün de Karacabey’de kendini göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu gelişme, Karacabey’i Bursa ilçeleri arasında yine öne çıkaracağının işaretidir ve Karacabey için bu bir fırsat ve yaşanması istenen bir gerçektir.

 

Bizim insanlara hizmet anlayışımızda ayırımcılık yok. Karacabey halkının tümü ile iç içe olmayı düşünüyoruz. Karacabey’de doğan ve doyan herkesle bu işi yapmayı, Karacabey’i güzel bir geleceğe taşımayı düşünüyoruz.

 

Ankara, Bursa, Karacabey üçlü olsun, Karacabey güçlü olsun

 

Üçlü sac ayağının tamamlanması, bundan sonra halkımızın değerli takdirlerine ve seçim sandığındaki tercihlerine bağlı kaldı. İktidarda olmanın desteği ile eğitim hizmetleri ve yatırımlarında Karacabey’de çok güzel adımlar atıldı. Yeni Anadolu Liseleri, Sağlık Meslek Lisesi ve Karacabey Fen Lisesi bunlardan birkaçı. Ek derslikler cabası. Devlet Hastanemizin de inşaatı hızla ilerliyor. Bursa Milletvekilimiz Sayın Önder Matlı’nın girişimleriyle 100 yataklıdan 150 yataklıya çıkartıldı. Gölecik ve Yeşildere barajları da ihale sürecine girdi. Onların temelini atmak ve açılışını yapmak da bize nasip olacak inşallah. Bunlar ilçemiz adına çok güzel şeyler. Hizmet için kendimizi milletine adamış bir partiyiz.

 

Ekibimizin bilgi ve birikimleriyle yola çıkıyoruz

 

İl Özel İdaresi’nin bütçesi 2014 yılından itibaren Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek. Bu şekilde köylerimize hızlı hizmet etmek daha da kolaylaşacak. 64 köyümüz arasında çoğunda kanalizasyon sıkıntımız yok. Bursa’da İl Genel Meclisi Üyesi olarak ilçeme hizmet verdiğim yıllarda bunun gibi birçok işleri tamamlamıştık.

 

Çalışma ekibimizi gerçekten bu işe gönül veren, aklında ve yüreğinde sadece Karacabey’e fayda sağlamak olan arkadaşlarımızla, bilgi ve birikimlerinin yanında teknik bilgisi olan müracaatları da değerlendirerek, bizim istediğimiz Belediyecilik anlayışında kim fayda sağlayacaksa, onları ekibimizde değerlendirerek yola çıkacağız.

 

Bugüne kadar Karacabey’e kim ne hizmet yaptıysa, destek ve yardımcı olduysa, Karacabey’in çıkarları için diğer partiler de birlik olup, ilçe halkımıza en iyisini sunabildiyse, ben bunları gerçekleştiren herkesi alkışlıyorum.

 

Karacabey’de doğduk, burada büyüdük, burada yaşıyoruz. Buraya bir vefa borcumuz var, bu vefa borcunu ödemek için de yola çıktık. Karacabey’de örnek aldığımız kişi de Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun belediyecilik anlayışıdır. Karacabey için belediye başkanı adaylığımız kesinleştiği takdirde hemen meydanlara inip, Karacabey’in geleceği için, yerelde başarılı olmak ve Karacabey Belediyesi’ni, Ankara ve Bursa ayağı ile birleştirip, üçlü ve güçlü hizmetler almak için teşkilatımızın tüm gücüyle çalışmalara başlayacağız. Çünkü her zaman söylediğim gibi, ‘Sevdamızın adı Karacabey’

 

İlçe teşkilatımızdaki aday adaylığı sürecinde çok sayıdaki adaylarımız arasında kurduğu güzel diyaloga ve bunların basın yoluyla kamuoyu ile paylaşılmasında büyük emeği geçen, kalp kırmadan, kalpler kazanarak bu süreci çok iyi yönettiğine inandığım İlçe Başkanımız Sayın Murat Erol’a gönülden içtenlikle teşekkürü borç biliyorum. Sayın Erol’un kendisine ve tüm ilçe teşkilatımıza her işte yüzümüzün akıyla çıkacağımız başarı dolu yarınlar dilerim.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN