Farklı bir göze ihtiyaç var « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Farklı bir göze ihtiyaç var

Bu haber 06 Aralık 2013 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) önceki akşam düzenlediği, “Üçüncü Göz” semineri büyük ilgi gördü. KTSO’nun seminer ve eğitim faaliyetleri kapsamında 5. Meslek Komitesi’nin organizasyonuyla gerçekleşen programa oda üyelerinin yanı sıra ilçe halkı da katıldı.

 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Işığıçok’un sunumuyla gerçekleştirilen, “Karar Vericiler için Üçüncü Göz İstatistik” seminerinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın 200 kişilik konferans salonu tamamen doldu.

 

Küreselleşmenin etkisiyle ortaya çıkan acımasız rekabet koşullarında girişimcilere, yöneticilere, politikacılara ve tüm karar vericilere artık iki göz yetmediğini anlatan Prof. Dr. Erkan Işığıçok, gelinen bu noktada insanların bakış açılarını değiştirerek karar alırken, farklı bir göz ile bakmasının kaçınılmaz olduğunu ve pek çok firmanın söz konusu rekabet koşullarına dayanamayarak yok olduğunu belirtti.

 

001-ktso-farkli-goz-002

 

Prof. Dr. Erkan Işığıçok, başarılı yapılan istatistiğin olaylardan önce harekete geçerek, önleyici tedbir almaya katkı sağlayan, yenilikçi ve sistematik yaklaşımlara sahip olduğunu ve doğru karar aşamasında büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Işığıçok, son dönemlerde isminin çok duyulduğunu belirttiği Ar-Ge ve inovasyon kavramları doğrultusunda firmaların çalışmalarını hızlandırmaları gerektiğini bildirdi.

 

Katılımcıların sıkılmadan izlediği ve oldukça keyifli geçen sunumun ardından Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü,  Prof. Dr. Erkan Işığıçok’ a günün anısına bir tablo hediye etti.

 

001-ktso-farkli-goz-003

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN