Belediyeden esrarkeşlere büyük darbe « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyeden esrarkeşlere büyük darbe

Bu haber 06 Aralık 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de bulunan eski ve kullanılmayan evleri fuhuş yapmak ve esrar içmek için kullanan kişilere belediyeden büyük bir darbe geldi.

 

Karacabey Belediyesi, ilçede yer alan eski ve kullanılmayan harabe evlerin yıkım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Özellikle şehir içerisinde, sokak aralarında kullanılmayan eski evlerin mahalle sakinlerini huzursuz etmesi ve akşamları kimliği belirsiz kişilerce çeşitli kötü amaçlarla kullanılması üzerine harekete geçen belediye ekipleri, tespit edilen söz konusu evlerde gerekli işlemlerin yapılmasının ardından zaman kaybetmeden yıkıma start verdi.

 

Karacabey Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde bulunan, viraneye dönmüş kullanılmayan ve müteahhit tarafından yıkılıp yeni binanın yapılmasını bekleyen müstakil evlerin, mahallelileri rahatsız etmesi üzerine çalışma başlattı.

 

Virane evlerin kimliği belirsiz kişilerce geceleri kullanıldığı iddia edilmesi Belediye’yi harekete geçirdi. Zaman zaman bu evlerde çıkan yangınlarda, mahalle sakinlerinin bir diğer tedirginlik duyduğu konuydu. Gelen şikayetler üzerine çalışma başlatan belediye ekipleri, ev sahipleri ile diyaloğa geçerek evlerin yıkımını bizzat üstleniyor.

 

001-bld-yikim-ev-esrar-002

 

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Ergün Koç, “Bizler bu duruma elbette göz yumamazdık. Bu yeni bir şey değil. Göreve geldiğimiz günden beri, ev sahipleriyle diyaloğa geçebildiğimiz yerlerde bizler bunu hep yaptık. Böylelikle kötü amaçlarla kullanılan bu yerleri ortadan kaldırmış oluyoruz. Yaratılan açık alanları kimse bu gibi olumsuz amaçlarla kullanamıyor. Bu durumdan mahallelilerde memnun kalıyor. Buradan bir kez daha duyurmuş olalım. Bu tarz viraneye dönmüş ve şehir içinde kalmış eski evlerin sahipleriyle diyaloğa geçildiği takdirde yıkımı en kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Bize bu anlamda müracaatta bulunabilirler.”  dedi.

 

Vatandaşlarsa bu evlerin mahallelerde adeta bir parazit olduğunu ve kötü niyetli insanlar tarafından kullanıldığına dert yanarak, “Yeni inşaat için müteahhit tarafından alınana kadar dökülerek yıkılmasını beklemektense, bunu başımıza dert açmadan yapmak en güzeli. Başkanımıza bu duyarlılığından ötürü teşekkür ederiz.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -

EN ÇOK KAZANANLAR

    EN ÇOK KAYBEDENLER

      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

        BUGÜN 1000TL NE OLDU?

        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN