Çelik’le giden Erol’la geldi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Çelik’le giden Erol’la geldi

Bu haber 29 Kasım 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik zamanında eksilen doktor sayısı, yeni başkan Murat Erol’la birlikte artışa geçti.

 

Karacabey Devlet Hastanesi’ne yapılan son atamaların ardından 2 dahiliye ve 1 nöroloji uzmanı geçtiğimiz hafta ilçede göreve başladı. Buna göre, A ve B Blok’ta ikişer dahiliye uzmanı ilçe halkına sağlık hizmeti verecek. Kurumda geçici olarak görev yapan Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı dışında mevcut kapasiteye göre doktor ihtiyacının önemli ölçüde karşılandığı belirtildi.

 

İlçeye yeni atanan Nöroloji Uzmanı Dr. Özlem Göçmez A Blok’ta, Dahiliye Uzmanları Dr. Özlem Kudaş ile Dr. Halil Eşenli de B Blok’ta görevlerini sürdürecek.

 

Dahiliye Uzmanı Dr. Halil Eşenli, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1 yıl ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 5 yıl tıp eğitimi sonrasında 2005 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dahiliye bölümüyle ilgili uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında dahiliye uzman doktoru olarak mezun oldu. Dr. Eşenli, invaziv radyoloji bölümünde, ultrasonografi eşliğinde real time tiroid ve meme biyopsisi üzerine eğitim aldı. Ayrıca, ihtisasını tamamladığı Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Kliniği’nde endoskopi eğitimi aldı. 2011-2013 yılları arasında zorunlu hizmet görevini Karaman Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

 

Nöroloji Uzmanı Dr. Özlem Göçmez, 2004 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2011 yılında uzmanlığa yükselen ve yabancı dili İngilizce olan Göçmez, 2011-2013 yılları arasında Sungurlu Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

 

Dahiliye Uzmanı Dr. Özlem Kudaş, 2005 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında Ağrı-Eleşkirt-Dolutaş Sağlık Ocağı’nda kamu görevine atılan genç doktor, 2007-2011 yılları arasında Düzce Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görev aldı. 2012-2013 yılları arasında Diyarbakır-Hani İlçe Devlet Hastanesi’nde de görev yapan ve İngilizce bilen Kudaş,  diyabetik hastalarla ilgili uzmanlık tezine sahip.

 

Gerçekleşen son atamalara göre, A Blok’un doktor kadrosu, 2 dahiliye uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 3 genel cerrahi uzmanı, 2 ortopedi uzmanı, 1 kadın hastalıkları uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 nöroloji uzmanı ile birlikte 2 anestezi uzmanı, 1 radyodiagnostik uzmanı ve 1 biyokimya uzmanı olmak üzere 15 uzman kadroyla belirlendi.

 

B Blok’ta ise, 2 dahiliye uzmanı, 1 göğüs hastalıkları uzmanı, 1 üroloji uzmanı, 1 fizik tedavi uzmanı, 1 enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 1 ruh ve sinir hastalıkları uzmanı, 2 göz hastalıkları uzmanı, 1 deri ve zührevi hastalıklar uzmanı, 1 mikrobiyoloji uzmanı, 6 diş hekimi şu anda görev başında.

 

Kurumda bu ay itibariyle 27 uzman doktor ve 6 diş hekiminin yanında ayrıca, 6 pratisyen hekim ile sayıları 120’ye ulaşan yardımcı sağlık personeli ilçe halkına sağlık hizmeti verecek.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN