Başkan Koç’tan ‘duyuru’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Koç’tan ‘duyuru’

Bu haber 29 Kasım 2013 - 19:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ergün Koç, kendisi ve encümen üyeleri hakkında iddia edilen suçlamalarla ilgili açıklamada bulundu.

 

“Ergün Koç’un davaları var, Ergün Koç hapse girecek, Ergün Koç hesap veremiyor, Ergün Koç uzatmaları oynuyor diyenlere duyurulur” diyen Başkan Koç, kendisi ve encümen üyeleri hakkında iddia edilen ve suçlanan iş ve işlemler hakkında şu açıklamalarda bulundu;

 

“Karacabey Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan kantar, altı binden fazla üyesi bulunan Karacabey Yardımlaşma ve Kültür Derneğine (KAR-DER) 10.01.2007 gün ve 07/0017 tarih sayılı encümen kararı ile yıllığı bin TL üzerinden kiraya verilmiştir. Bu işlem yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle ben ve encümen üyeleri olan Mehmet Ali Köfteci, Şaban Önen ve Talih Düzgören haklarında görevi ihmalden dava açılmıştır. Dava süreci halen temyiz aşamasındadır.

 

Karacabeyspor’a şehir merkezinin içerisinde bazı sokak ve caddeler otopark olarak kullanılmak üzere kiraya verilmesi konusunda, Belediye Encümenimizin 21.12.2005 gün ve 1039 sayılı karar alınmıştır. Alınan kararın uygulaması yaklaşık üç ay sürmüştür. Daha sonra bu uygulamadan vazgeçilmiştir. 3 aylık süre zarfında elde edilen 2.400,00 YTL Karacabeyspor’un kayıtlarına gelir olarak işlenmiştir. Yapılan bu işlemin yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle ben ve encümen üyeleri Osman Çatak, Mehmet Ali Köfteci, Talih Düzgören ve Raziye Düzgören haklarında dava açılmış ve dava süreci temyiz aşamasındadır.

 

Bayramdere Yeniköy mevkii ile Kurşunlu Köyü Malkara mevkilerinde yapılan alt yapı çalışmalarına katkı çerçevesinde Belediye Gelirleri Kanunun ilgili hükümleri uyarınca bu yörede yaşayan taşınmaz sahiplerinden katkı payı adı altında Belediye Encümenimizin 13.06.2007 ve 460 sayılı kararı ile 20,00 YTL ücret alınması öngörülmüştür. Alınan encümen kararına istinaden hizmetten yararlanan taşınmaz sahiplerinin adına encümen kararıyla belirlenen ücret tahsil edilmiş ve yapılan tahsilât Belediyemiz kayıtlarına gelir olarak işlenmiştir. Yapılan bu işlemin yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle ben ve encümen üyeleri olan Mehmet Ali Köfteci, Şaban Önen ve Talih Düzgören haklarında görevi ihmalden dava açılmıştır. Dava süreci halen temyiz aşamasındadır.

 

Belediyemizin mülkiyetinde bulunan Akaryakıt Satış İstasyonundan Belediyemize ait taşıtlara akaryakıt verildiği gibi vatandaşlara da ücret mukabilinde akaryakıt verilmektedir. Takometresi bozuk olan kamyon ve diğer iş makinelerine verilen akaryakıtların tespiti yapılmadan akaryakıt istasyonunda 3190 litre karşılığı 7.337 TL akaryakıtın usulsüz olarak Belediyemiz taşıtlarına verildiği ve kayıtlara intikal ettirilmediği gerekçesiyle ben ve belediyemizde görevli olan Talih Düzgören, Aydın Toprak, Raziye Düzgören, Ali Osman Konuk ve Mehmet Hakan Garip haklarında dava açılmış olup dava temyiz aşamasındadır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN