Agromar kurutma kapasitesini artırdı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Agromar kurutma kapasitesini artırdı

Bu haber 29 Kasım 2013 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülke ve bölge tarımının lider kuruluşlarından Agromar A.Ş., yeni kurutma tesisinin açılışını Karacabey’deki fabrika bünyesinde düzenlenen bir kokteylle geçekleştirdi.

 

Açılış programına Titiz Agro Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Köse, Yönetim Kurulu Üyesi Salim Erbaş, Agromar A.Ş. Fabrika Müdürü Sabahattin Bodur, Agromar  Fide Müdürü Ömer Demirbulat, üretim birimleri amirleri ve fabrika personeli katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Fabrika müdürü Sabahattin Bodur, açtıkları tesisin Agromar’ın büyüme kararlılığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

 

Gerek yurtdışı ve gerekse yurtiçinde mısır ve ayçiçeğinde yukarıya doğru bir ivme gerçekleştirdiklerini, 6 bin ton olan kurutma kapasitesinin bu tesisle birlikte 9 bin tona çıktığını ifade eden Bodur, “Bu tesisle artık kendi ihtiyacımız olan tohumları üretmek ve işlemekle kalmıyoruz aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren firmalara da hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz” dedi.

 

Titiz Agro Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz ise, Agromar’ın gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında tercih edilen bir marka haline geldiğinin altını çizerek, “Agromar’ın bugün bu yükselişinin altında bizlerden çok bizzat Agromar çalışanlarının emeği alın teri var. Yönetim kurulu olarak bizler bu güzellikleri gördükçe mutlu oluyoruz. Öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da bu hızlı gelişmeyi aynen sürdüreceğiz. Diğer yandan ıslah ve AR-GE çalışmalarımızın da çok ciddi bir ivme kazanarak devam etmesi, bazı çeşitlerimizi tescil eder duruma gelmemiz bizim Agromar’a ne kadar önem verdiğimizin de bir göstergesidir.

 

001-agro-mar-ton-002

 

Tohum üretiminde de çok mesafe aldık. Bölge işletmelerimizi gezdiğimiz zaman karşılaştığımız tablo Agromar’ın tüm Türkiye genelinde tercih edilen marka haline gelmesi de ayrı bir gurur kaynağımız. Bu başarının kaynağı sizlerin alınteri ve emeğiyle ve müşterek yaptığınız güzel çalışmalarla oluştu.” Şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından Titiz Agro Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Köse, Yönetim Kurulu Üyesi Salim Erbaş, Agromar A.Ş. Fabrika Müdürü Sabahattin Bodur tarafından, Yeni Mısır Kurutma Tesisi’nin açılışı yapıldı.

 

Açılışın ardından Agromar Mısır Kurutma Tesisi Müdürü Haluk Darıcıoğlu’na, İşletmeye katkılarından dolayı bir plaket takdim edilirken, etkinlik kesilen pasta ve düzenlenen kokteylle son buldu.

 

001-agro-mar-ton-003

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN