Yolsuzlukların yarısı AKP yarısı CHP’nin « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yolsuzlukların yarısı AKP yarısı CHP’nin

Bu haber 26 Kasım 2013 - 5:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rüşvetin haksız bir kazanç, kul hakkına tecavüz olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi (SP) İlçe Başkan Yardımcısı Zeynel Abidin Koçak, “CHP’li belediye başkanlarını yolsuzlukla itham eden AKP, yolsuzluğa batmış kendi belediye başkanları hakkında acaba ne düşünüyor? Yolsuzluk sebebiyle bu dönem açılan 1521 soruşturmanın yarısı AKP diğer yarısı CHP‘li belediye başkanları hakkındadır” dedi.

 

“1994 yılında yapılan yerel seçimlerde o tarihte Milli Görüş’ü temsil eden Refah Partimiz, Türkiye’nin üçte ikisinde belediye başkanlıklarını kazanmıştı. O zaman Belediyelerimizin yapmış oldukları ilk işlerden biri, binalarına ‘rüşvet alan da veren de melundur (lanetlidir)’ tabelasını asarak rüşvetin ve yolsuzluğun önüne geçmek oldu” şeklinde konuşan Koçak, Milli Görüş’ün Belediyecilikteki başarılarını şöyle sıraladı;

 

“Beş yıllık hizmet dönemimizde destansı hizmetler gerçekleştirdik. İnsanı merkeze aldık ve ‘her şey insan için’ anlayışı ile hareket ettik. Kaliteye önem verdik. Yoksullara kucak açtık, ihtiyaçlarını giderdik. İşin uzmanlarından ‘Danışma Meclisi’ oluşturduk.‘Halk Meclisleri’ kurarak belediyeleri halka açtık. O dönemin hizmetleri saymakla bitmez”

 

Zeynel Abidin Koçak, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Bizden sonra emaneti teslim alan AKP’li belediye başkanlarının ilk icraatı ‘rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını kaldırmak oldu. ‘Rüşvet alan da veren de memnun oldu.’ 2009 yerel seçimlerinden sonra bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de belediye başkanları hakkında toplam 1521 soruşturma açılmıştır. Açılan soruşturmaların yarısı AKP’li yarısı CHP’li belediye başkanları hakkındadır. CHP’li belediye başkanlarını yolsuzlukla vurmaya çalışan AKP, yolsuzluğa batmış kendi belediye başkanları hakkında acaba ne düşünüyorlar? Bunların birbirinden farkı yok”

 

Karacabey için işinin ehli ve vasıflı güzel bir ekip kurduklarını belirten Koçak, “İlçemizin dertlerine derman olacak projelerimizi hazırlıyoruz. Belediye Başkan adayımızı da en kısa zamanda görkemli bir programla açıklayacağız. Biz hazırız, halkımızdan yetki istiyoruz. Birlikte çalışacağız, Karacabey Milli Görüş Belediyeciliğine halkımızın desteğiyle kavuşacaktır.

 

İnşallah 2014’de yapılacak tarihi öneme haiz yerel seçimlerde Saadet Partisi olarak başta Karacabey ilçemiz ve Bursa Büyükşehir olmak üzere tüm şehirlerimizde en büyük başarıyı elde edeceğiz. İlk icraatımız belediye binasının girişine ‘rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını yazmak olacaktır. Biz, ‘Şehrin emanet edildiği kişi’ bilincinde olacağız. Manevi sorumluluğumuzu daima hissedeceğiz. Dara düşenin müracaat edeceği ilk yer olacağız. Vatandaşımızın her derdiyle dertleneceğiz.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN