Ustalar sertifikalarını aldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ustalar sertifikalarını aldı

Bu haber 22 Kasım 2013 - 3:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Yapı Dekorasyon Kursu”nda ustalık belgesi almaya hak kazananlar sertifikalarını aldı.

 

KTSO’da gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sezgin Ak, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren inşaat ve tesisat sektöründe çalışanlara yetki belgesi alma zorunluluğu getirildiğini hatırlattı.

 

Çalışanların, söz konusu belgeye sahip olmalarını sağlayan Yapı Dekorasyon Kurslarının dördüncüsünün tamamlandığını kaydeden Ak, belgesiz çalışanlara 1 Ocak 2015 tarihinden sonra cezai işlem uygulanacağını vurguladı.

 

Belgesiz çalışanların ustalık yetki belgesi almaları gerektiğinin altını çizen Ak, geçici belge ile çalışanların ise belgelerini daimi ustalık yetki belgesi ile yenilemeleri gerektiğini belirtti.

 

001-ktso-egt-ders-usta-002

 

Konuşmalarının ardından KTSO Başkanı Naci Güncü’ye teşekkür eden Ak, “Ticaret ve Sanayi Odası yaptığımız bütün eğitim faaliyetlerinde arkamızda değil, her zaman yanımızda oldu. Desteklerini hiç esirgemedi” dedi.

 

Kurs hakkında açıklamalarda bulunan KTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Fikri Sezer, “3194 sayılı İmar Kanunu kapsamında ‘Geçici Ustalık’ belgelerini alan çalışanların belgelerini ‘Ustalık’ statüsüne yükseltmesi için almaları gereken 40 saatlik eğitimlerin dördüncüsü tamamlandı.

 

001-ktso-egt-ders-usta-003

 

15 kişilik eğitim programı ile derslerine devam eden ve yapılan sınav sonucu yeterliliklerini kanıtlayan kursiyerler ‘Usta’ statüsüne kavuştu. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in de katıldığı sertifika töreninde, sınav sonucu yeterliliklerini kanıtlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN