Belediyeden ‘kara sinek’ operasyonu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyeden ‘kara sinek’ operasyonu

Bu haber 22 Kasım 2013 - 6:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı ve mevsimsel hareketler, beraberinde belli sorunları da getirmeye başladı. Son olarak ilçede ve köylerde görülen kara sinek yoğunluğundan gelen şikayetler artarken, Karacabey Belediye Başkanlığından konuyla ilgili bir açıklama yayınlandı.

 

Karacabey Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlçemizde son zamanlarda sıkça görülmeye başlanan ‘kara sinek’ diye tabir edilen haşereler, vatandaşlarımızca şikayet konusu olmuştur. Belediye ekiplerimiz köy ve ilçede belirlenen noktaları düzenli olarak ilaçlamakta ve gerekli çalışmaları titizlik ve kararlılıkla yürütmektedir.

 

Ancak havaların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi yapılan tüm çalışmalara rağmen haşerelerin çoğalmasının önüne geçememektedir. Bunda en büyük etken ise yağışların normal şartlarda başlamış olması gerekirken, mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yine soğukların hala etkisini göstermemesidir. Bataklığa dönen çoğu akarsu ve azmaklar, haşerelerin üremesi için kaçınılmaz bir fırsat sunmaktadır. Ve yağmurun yağmadığı her gün bu alanların sayısı giderek fazlalaşmaktadır” ifadelerine yer verildi.

 

001-bld-kara-sinek-002

 

Karacabey Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürü Gökşen Akgör Yağcı da, ilaçlamaların tüm ilçe ve köylerinde, umuma açık olan yerlerde, azmak ve küçük sığ su birikintilerinde sürdürüldüğünü ve havaların soğuyarak yağışların başlayacağı zamana kadar bu şekilde devam edileceğini belirtti.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç ise, yazın başında başlattığı çalışmalarla haşerelere karşı her yıl olduğu gibi bu yılda büyükşehirlerin kullandığı sistemi kullandıklarını belirtmiş ve zaman zaman çalışmalara da bizzat katılmıştı.

 

Karacabey’in su kaynaklarıyla dolu bir şehir olmasının bu tür olumsuzluklara zemin sağlayan koşulları da beraberinde getirdiğinin altını çizen Koç, “Ancak bilinçli yapılan mücadele çalışmalarımız doğaya sıfır zararlı yöntemlerdir ve sadece haşerelere etkisini göstermektedir” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN