Suriyeliler için yardım istediler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Suriyeliler için yardım istediler

Bu haber 19 Kasım 2013 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İHH Karacabey Temsilciliği,  Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği’ni ziyaret ederek, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi ile Suriye’deki mağdur insanlara yardım kampanyasına destek istedi.

 

İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman ve gönüllülerden oluşan heyetin katıldığı ziyarette, Karacabey’de Suriye’ye yardım TIR’ı için yürütülen çalışmalar anlatıldı. Yaşanan iç savaş sebebiyle Suriye’de başta çocuklar olmak üzere mağdur duruma düşen insanların ölüm kalım mücadelesi verdiğini anlatan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “Üzerimizdeki sorumluluğun gereğini yerine getirmek, açlık ve soğukla karşı karşıya kalan kardeşlerimize destek olmak zorundayız.” dedi.

 

Karacabey’deki sivil toplum kuruluşlarına yönelik destek ziyaretlerine başladıklarını anlatan Kahraman, toplanacak yardım malzemelerinin İHH aracılığıyla Suriye’deki mağdur insanlara ulaştırılacağını ifade etti.

 

Kahraman, dernek çalışmaları ve faaliyetlerinin yanı sıra, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi hakkında da bilgiler sundu. Projenin önemini açıklayan Kahraman, “Bu çalışma ile çocuklarımız güvenli, sağlıklı ve her türlü ihtiyacı karşılanan bir ortamda yaşarken, Türkiye ve dünyanın herhangi bir bölgesinde zorluk içerisinde yaşam mücadelesi veren başka bir yaşıtıyla paylaşma ve yardımlaşma bilincinde olması ve bir empati geliştirmesi, elindeki nimetlerin kıymetini anlaması açısından önemli bir kazanım olacaktır.” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Eğitim Bir-Sen Karacabey Temsilcisi Atilla Baydar ise destek sözü verdi. Gerek yetimlerin korunması ve gerekse Suriye’deki mağdur insanlara yardım konusunda Eğitim Bir-Sen olarak destek vereceklerini belirten Atilla Baydar, İHH’ya çalışmalarında başarılar diledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN