AİHL Avrupa’ya açılıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AİHL Avrupa’ya açılıyor

Bu haber 15 Kasım 2013 - 1:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında, 3 Avrupa Birliği (AB) ülkesi Romanya, Bulgaristan ve Slovenya ziyaretleri gerçekleştirecek olan Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hazırlıklar sürüyor.

 

18-22 Kasım tarihlerinde ilk ziyaretini Romanya’ya yapacak olan AİHL ekibinde, 4 öğretmen ve 4 öğrenci yer alacak. Yapılan ziyaretle kardeş okullar arasındaki kültür ve eğitim işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

 

Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulu’nun Comenius Okul Projesi, ‘Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları’ kapsamında, proje ortağı olan Romanya, Bulgaristan ve Slovenya’ya yapacağı ziyaretlerde, “Etkileşimli Öğrenme Projesi” ile okul eğitiminde gerçekleştirilen yeniliklerin paylaşımında bulunulacak. Özellikle eğitimde teknolojinin önemi üzerinde durulacak. Diğer taraftan okulda bulunan akıllı tahtaların işlevsel özelliğinden ve tabletlerin eğitimdeki öneminden de bahsedilecek.

 

Okul Müdürü Abdurrahim Üner, Romanya ziyareti öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Üner, ziyareti sırasında; hızla gelişen ve küreselleşen dünyada kaliteli insanlar yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

Üner, “Dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olumlu veya olumsuz bir olay tüm ülkeleri ilgilendiriyor. Ülkelerin ve dünyamızın mutluluğu biz eğitimcilere bağlıdır. Bu nedenle gelecek adına birlikte çalışmalıyız.” diye konuştu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, projenin oluşmasında emeği geçen Müdür Yardımcısı Adem Polat, İngilizce Öğretmeni Gülhan İvdil ve Coğrafya Öğretmeni İbrahim Buran’a teşekkürlerini iletti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN