KTSO üyelerine yurtdışı desteği « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

KTSO üyelerine yurtdışı desteği

Bu haber 12 Kasım 2013 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan’ı kapsayan üç günlük iş gezisi kapsamında yurtdışı temaslarını tamamlayarak ilçeye döndü.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü öncülüğündeki KTSO heyetinde, Başkan Yardımcısı İsmail Ülker, Yönetim Kurulu Üyeleri Feti Toprak, Fikri Sezer, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter Özgür Carlı yer aldı.

 

Gerçekleştirilen ziyaretler hakkında açıklamada bulunan KTSO Başkanı Naci Güncü, “Komşumuz olan ülkeler ile iş hacmimizi artırmak, özellikle balkanlarda yatırım yapmayı planlayan üyelerimize orada gerekli desteği sağlamak, ülke imkânları öğrenmek ve Sütaş’ın Makedonya’da bulunan fabrikasını ziyaret etmek üzere çıktığımız iş gezisini tamamlayarak ilçemize döndük.

 

Yunanistan ile başladığımız iş gezisinde Selanik Başkonsolosumuz Sayın Tuğrul Biltekin ve Selanik Ticaret Ataşemiz Sayın Kemal Sinan Tüzün ile Başkonsolosluğumuzda bir araya geldik. Toplantıda üyelerimizin sektörleri, iş hacimleri ve ekonomik durumları hakkında bilgiler sunduk.

 

Ziyaretimizden duydukları memnuniyeti dile getiren Başkonsolosumuz, özellikle Kuzey Yunanistan bölgesinde süt ve gıda fabrikalarının ekonomik kriz nedeni ile nakit sıkıntısı yaşadıklarını, üyelerimizin buradaki firmalar ile ortaklık kurabileceklerini, kendilerine her türlü lojistik desteği sağlamaktan mutluluk duyacaklarını, ülkede bürokrasinin sıkıntılı olduğunu ancak ortaklıklar kurularak burada iş yapma imkânı sağlanabileceğini ifade etti.

 

Verimli geçtiğine inandığımız samimi toplantının ardından, Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldık. Makedonya Üsküp’de bulunan Sütaş’ın fabrikasını ziyaret ederek kendilerine desteklerimizi ve bu yatırım nedeniyle duyduğumuz gururu paylaştık.

 

Genel Müdür Sayın Müşfik Sözer bizi karşılayarak fabrikayı gezdirdi, üretim hatları ve ürünler hakkında bilgiler verdi. Ülkeye özgü üretilen ürünleri tatma imkânı bulduk. Makedonya Avrupa’nın ortasında yer almasına rağmen savaşın izleri halen silinememiş, verimli araziler büyük çoğunlukla atıl durumda. Sanayi gelişememiş bu amaçla yatırım için gelenlere bedelsiz arazi, uzun süreli vergi muafiyeti gibi birçok kolaylık sağlanıyor.

 

Ben inanıyorum ki ilçemizin girişimcileri Makedonya’da özellikle tarım, hayvancılık ve bunlara dayalı sanayi anlamında yatırım yapabilirler. Bulgaristan’da bulunduğumuz temasların ardından ilçemize döndük. Üyelerimizin bu ülkelerde yapacakları ihracat, yatırım ve benzeri konularda bizimle temasa geçmelerini bekliyoruz, kendilerine her türlü desteği sunmak üzere gerekli yaptığımız bu gezi ve görüşmelerin fayda getirmesini umuyoruz.” dedi.

 

001-kt-so-yurt-disi-002

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN