Gülbettin Hikmetyar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gülbettin Hikmetyar

Bu haber 01 Kasım 2013 - 8:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün Suriye’de 60 ülkeden 5-10 bin arası terörist militan, Suriye Devlet Başkanı Esad’ı devirmek için Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile beraber savaş yapıyor. Son zamanlarda bu militan örgütlerden 13 tanesi, kendi aralarında Kuzey Suriye’de, İslami Devlet kurmaları yönünde anlaştılar. El Kaide’nin lideri Zevahiri, iç savaşın yaşandığı Suriye’de İslam Devleti kurulması için militanlarına savaşmaları çağrısında bulunarak, “Allah’ın adına şeriat sistemi kurmak amacıyla savaşın” çağrısı yaptı. El Kaide’ye ve onun kolu olan El Nuşra’ya da Türkiye büyük destek verdi. Silah, yiyecek ve giyecek verdi, eğitimlerini sağladı. Gündüz Suriye’de savaştılar gece Türkiye’de istirahat ettiler. Yaralıları Türkiye’de tedavi edildi. (Bu kamplara hükümet tarafından CHP milletvekilleri dahi sokulmadı)

 

Taliban terör örgütü liderlerinden Gülbettin Hikmetyar’da, başbakanımızı gençliğinde eğiten liderlerdendir. Başbakanın, liderin dizinin dibinde fotoğrafları vardır. Başbakanın, Müslüman Kardeşler örgütüne ve bu örgütlere sıcak bakmasının sebebi budur. Ancak son zamanlarda işler tersine gitmeye başlayınca, Türkiye-Suriye sınırında tedbir almaya başladı, anında da El Kaide’den Türkiye’ye tehditler gelmeye başladı.

 

z-ozer-hikmet-yar

 

Rüzgar ektik fırtına biçtik. Emperyalist güçlerin Ortadoğu’da taşeronluğunu yaptık, terör ithal ettik. Reyhanlı’da 53 vatandaşımızı kaybettik. Başbakan terör ithal etti ama Reyhanlı’ya gidemedi. Amerika’ya gidip geldikten sonra Reyhanlı’ya gidebildi, çünkü protestodan korkuyordu, acıların tazeliğinin geçmesini istiyordu. Fakat şov yapmak için Katar’ın kurtardığı iki pilotumuzu havaalanında karşıladı.

 

Hani sen dünya lideriydin (yağcı basının ifadeleri) 71 gün neden pilotlarımızı kurtaramadın da, Katar’a el pençe divan durdun. Dışişleri Bakanı da, iki pilota sabah kahvaltısı vererek şov yaptı. Hani sen Ortadoğu’ya Osmanlı ağabeyliği yapıyordun. Ortadoğu devletleri, Türkiye’nin dediğinin dışına çıkamıyordu.

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi, Suriye ile savaşa sokabilecek, gereğinde ordunun, Suriye’ye girmesine imkan veren teskere AKP milletvekillerinin oylarıyla mecliste kabul edildi. Fakat aşağıdaki bilgileri o vekiller değerlendirebildiler mi? Değerlendirseler bile, AKP milletvekilleri başbakanlarına karşı çıkabilirler miydi? Yürütmenin başı, yasamanın da başı maalesef ileri demokrasi ile yönetilen Türkiye’de.

 

Suriye sınırımızın önemli bölümü, El Kaide’nin kontrolüne geçmiş durumda. Buralar, Yemen, Somali ve Afganistan’dan sonra en güçlü olduğu 4.ncü bölgedir. Avrupa basını, Türkiye’nin, El Kaide ile yalnız başına mücadele edemeyeceği inancında.

 

Türkiye’nin de isteğiyle kurulan Suriye Ulusal Konseyi (SUK), 24 Eylül’de fiilen bitti ve bu konseyin içindeki 13 örgüt, şeriata dayalı bir İslam Devleti kurmak için birleşti.

Bu durumda Türkiye resmen, bütün dünyanın terörist diye mücadele ettiği El Kaide’yi destekler duruma düştü.

 

Bütün dünyanın yeni Peşaver dediği bu bölgede (Hatay bölgesi) çarpışan El Kaide yanlısı militanların büyük çoğunluğu Libya ve Yemen’den getirilip, Mersin’den Türkiye’ye sokuldu ve Suriye’ye gönderildi.

 

Batılı güçlerin ÖSO’ya gönderdiği roketler, El Kaide’nin eline geçti. Batılı güçler, silahların El Kaide’nin eline geçmesiyle geri adım attı ve silah ve para yardımını kesti.

 

Kimyasal silahların, Esad değil de, Radikal İslamcı Örgütler tarafından kullanıldığı meydana çıktı.

 

Radikal İslamcı Örgütlerin, insanları, kadın, çocuk demeden öldürdükleri görüldü. Ciğer ve kalpleri söküldü, TV’lerde gösterildi. Bu mudur İslam, bu mudur Müslümanlık? Allah belalarını versin.

 

Hükümet düne kadar Suriye’ye müdahale etmek için bütün devletlere davetiye çıkarıyordu ve müdahale etmek isteyen devletlerle de koalisyon yapmak istiyordu. Belki şimdi biraz aymıştır. Ortadoğu bataklığına inşallah girmez. Esad devrilebilir ama Suriye daha büyük kan gölüne döner, kardeş kavgası artar, radikal güçler güç sahibi olmak ister, en büyük zararı da Türkiye görür.

 

S.Arabistan, ABD, Fransa, Katar ve Kuveyt’in, Suriye ile sınırı yok ama bizim var. Bu ülkeler yarın çekip gittiğinde El Kaide’nin yeni hedefinde Türkiye olacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 

Allah, hükümete ve dışişleri bakanına akıl fikir ihsan etsin.