İnanç varsa her şey vardır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İnanç varsa her şey vardır

Bu haber 28 Ekim 2013 - 23:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Gürsoy Yıldız, Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. “İnanç varsa her şey vardır” diyen Yıldız, bunun en somut örneklerinden birinin İstiklal Savaşı olduğunu ifade etti.

 

Yıldız; “İman imkandır. Milletimizin şanlı tarihi bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle doludur. İstiklal Savaşında yeterli topumuz, tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkansızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırdı” dedi.

 

İstiklal mücadelesi yıllarında ülkemizi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan güçlerin bugün çok daha sinsi ve karanlık planlarla ülkemizi bölmeye çalıştığını hatırlatan Gürsoy Yıldız, ülkemizin ekonomik, siyasi ve kültürel kuşatmalarla zayıf lokma haline getirilmek istendiğine dikkat çekerek, “Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

 

Herkesi istiklal Savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakarlığı yeniden hatırlamaya davet eden Yıldız, yeniden ‘Büyük Türkiye’yi kurma konusunda el birliği yapma çağrısında bulundu.

 

Yıldız, “Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’yı kuracak çalışmalar başlatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN