Esaretten kurtuluşun 90. yılı kutlu olsun « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Esaretten kurtuluşun 90. yılı kutlu olsun

Bu haber 28 Ekim 2013 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Atatürkçü Düğünce Derneği Karacabey Şubesi Başkanı Haluk Aka, 90 yıl önce emperyalizmin esaret zincirini kıran Türk ulusuna Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet’i armağan ettiğini belirterek, Karacabey halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

 

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan ADD Karacabey Şubesi Başkanı Haluk Aka, şu görüşlere yer verdi: “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktıktan sonra başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri milli bir devletin onurlu şekilde, özgürce düşünebilen, eşit hakları olan birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

 

Devlet yönetme işini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin yada belli sınıfın eline bırakmayan Cumhuriyet sistemi, 1923’ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu millet olma bilincine ulaştırmış, bireyi de vatandaş konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

 

Devletimiz ve ülkemiz, Cumhuriyetin bizlere verdiği güç sayesindedir ki uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, ve yine ülkemiz Atatürk’ün koymuş olduğu ilkelerle de dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

 

Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olmaktır.

 

Atamıza bir kez daha söz veriyoruz, kurduğun cumhuriyeti gösterdiğin ilkeler doğrultusunda sonsuza kadar yaşatacağımıza ant içiyoruz. Bu duygu ve düşünceler ışığında herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN