Üç kuruşluk maaşı mı hak ediyoruz? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Üç kuruşluk maaşı mı hak ediyoruz?

Bu haber 25 Ekim 2013 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Tüm Engelliler Sanat, Kültür, Dayanışma ve Spor Derneği (TESDER) Başkanı Kadir Altıner, mavi kapak desteğinden ötürü Karacabey halkına teşekkür ederken, hükümetin engelliler politikasını eleştirdi.

 

1 Kasım 2013’te kurulan derneklerine gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Dernek Başkanı Kadir Altıner, “İnsanlarımız yediden yetmişe topladıkları mavi kapaklarla bugüne kadar 7 engellimizi evlerinden çıkmalarını sağladılar. Dışarılara attığımız o hiç kimsenin işine yaramayan mavi kapaklar engellilere ayak oluyor, hayat veriyor. İnanın küçücük çocuklar bile ailelerinden gördüklerini uyguluyorlar.

 

İşte bu toplum bilinci, illaki okumakla olmuyor. Ailelerimiz evlat yetiştirme ve engelliye bakış açısı bilincini bu şekilde gösteriyorlar. Belki sizler için ufak sayılan bu mavi kapak bizlere hayat veriyor. Her zaman bilmemiz gerekeni unutmayalım; temenni etmesek de, her potansiyel canlı engelli adayıdır, bugün bizlere topladığınız o kapaklara belki bir gün sizinde ihtiyacınız olabilir.” dedi.

 

001-engelli-secim-ders-002

 

Hükümetin engelliler politikasını da eleştiren Altıner, “Türkiye’de nüfusun  %12’si engelli diyebiliyorsak, daha yapacağımız çok işimiz var demektir. Yaklaşan yerel seçimlerde engellilerimizi göz ardı etmezler umarım, ederlerse kendileri kaybederler. Ben derim ki, artık birilerinden bir şey bekleyeceğimize, hakkımız olanları bizler alalım. Bunun için de tüm engellilerimizi ve ailelerini hep birlikte olmaya davet ediyorum. Artık bize verilen üç kuruşu dağ gibi görenlere hep birlikte bir ders verelim. Madem verdikleri çoksa 3 aylık engelli maaşını bir kereliğine kendileri alıp 3 ay idare edebiliyorlarsa verdiklerinin yarısına razı olacağız.

 

Peygamberimiz derki, ‘komşusu aç olan bizden değildir’ Şimdi soruyorum, hükümet yetkilileri bu söz Suriye’deki, Mısır’daki halklar için mi geçerli? Yalnız bir şeyi es geçmeyin. Bu devlete biz de vergi veriyoruz, peki üç kuruşluk maaşı hak ediyor muyuz? Ama buna rağmen yaşayacağız ve hiçbir zamanda yıkılmayacağız. Derneğimizin ilkesi olan hizmetten asla vazgeçmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN