Her kesime hizmet ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Her kesime hizmet ediyor

Bu haber 22 Ekim 2013 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, köylerde bulunan boş okul ve lojmanların israf olmaktan çıkartmak için harekete geçti. Başkan Ergün Koç ilk olarak Milliği Eğitim Müdürlüğüne yolladığı dilekçe ile köylerdeki atıl durumda olan lojman ve köy okullarının belediyeye tahsisini istedi.

 

Geçtiğimiz günlerde daire amirleri ile gerçekleştirdiği toplantıda Başkan Ergün Koç, köylerde atıl durumda olan lojman ve okul binalarının gerek devlete, gerekse köylerde israfa neden olduğunu belirterek, köylerdeki bu alanların belediye tarafından dönüştürülerek köylülere sosyal alanlar için kullanılmasına talip olduklarını söylemişti.

 

Yıllardır birçok köyde kullanıma kapatılan köy okulları, mevcut köylerin kanayan yarası olarak atıl durumda çürümeye terk edilmiş bir halde. Zamanla kapıları çürüyen, camları kırılan ve yıkılmaya terk edilen binaların israf olmaktan çıkartılmasını kabul etmenin zor olduğunu söyleyen Başkan Koç,

 

“Gerek köy kadınları ve gençlerine sosyal imkanlar sunmak, gerekse toplantı ve seminerler için uygun salonlar yapılmasını sağlamak amacındayız. Ayrıca muhtarlık ofislerini de bu binalara taşıyarak mevcut binadan yüzde 100 fayda sağlamak niyetindeyiz. Umuyoruz araya prosedürler girmeyecektir ve bizlere bu atıl durumdaki tüm köy okul ve lojmanlarının tahsisi sağlanır” dedi.

 

Belediye Başkanı Ergün Koç’un bu girişimini olumlu bulan köylüler de, “Eski ve kullanılmayan okullar ‘atsan atılmaz, satsan satılmaz’ bir haldedir. Devletin belki de Türkiye geneline bakılacak olursa trilyonları bu şekilde ziyan oluyor. Umuyoruz belediyemizin başlattığı bu proje olumlu sonuçlanır ve tüm Türkiye’ye de örnek olur” yorumunda bulundular.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN