İlgisizliğin kurbanı mı oldu? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İlgisizliğin kurbanı mı oldu?

Bu haber 21 Ekim 2013 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile gittiği 3 sağlık kuruluşundan da evine yollanınca hayatını kaybettiği ileri sürülen yaşlı kadının şüpheli bulunan ölümü üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

 

İddiya göre, Orhangazi’ye bağlı Gedelek köyünde yaşayan 80 yaşındaki Asiye Can, Kurban Bayramı öncesinde şiddetli karın ağrısı şikayeti ile Orhangazi’deki özel bir sağlık kuruluşuna götürüldü. Burada çeşitli tahliller yapılan yaşlı kadın evine gönderildi.

 

Evde ağrıları devam eden Asiye Can bu kez Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada da çeşitli tahliller yapılan Can tekrar evine gönderildi. Yaşlı kadının ağrıları dinmeyince yakınları Asiye Can’ı bu kez Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Burada pankreas iltihaplanması teşhisi konulan kadın çeşitli tahlillerin ardından evine gönderildi. Yaşlı kadın gece evde fenalaşarak hayatını kaybetti.

 

Yaşlı kadının ölümünü şüpheli bulan Orhangazi Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Yaşlı kadının cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yaşlı kadının yakınları, sağlık kuruluşları hakkında şikayetçi olacaklarını açıkladı.