‘Ne mutlu Türküm diyene’ yine denilecek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Ne mutlu Türküm diyene’ yine denilecek

Bu haber 11 Ekim 2013 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yönetim Kurulu adına bir açıklamada bulunan dernek başkanı Haluk Aka, “Andımızın yasaklansa da, çocuklarımızın Atatürk sevgisi ve Cumhuriyete olan bağlılığını hiç kimsenin bitirmeye gücü yetmeyecektir” dedi.

 

ADD Şube Başkanı Haluk Aka, okullarla okutulan Andımızın yasaklanmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Başkan Aka, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti, vatana bağlılığı, Türklük bilincinin pekiştirilmesi amacıyla zamanın Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip’in yazdığı Andımız metninin okullarda okutulmasına onay verdi.

 

Bu metin üzerinde 1972 ve 1997 yıllarında yapılan değişikliklerle 08.10.2013 tarihine kadar okullarımızda ilk dersin başlangıcından önce öğrencilerimizin büyük bir coşku ve heyecanla Andımızı okuyup, Atatürk ve Cumhuriyete bağlılığını severek ifade ediyorlardı. Ayrıca Andımızın, öğrencilerin derse başlangıcında motivasyonlarını da arttırdığı bilinmelidir.

 

Gerekçesinin ne olduğunu anlamakta zorluk çektiğimiz yasaklama kararıyla 11 Ekim 2013 tarihinden itibaren okullarımızda Andımızın okunması yasaklanmıştır. Büyük bir çoğunluğu Türküm demekten onur duyan bir milletin ve onların çocuklarının her gün Andımızı okumaktan sıkıldığını kimse iddia demez. Böyle düşünenler varsa okullarımıza gidip ‘Türküm doğruyum’ diyerek başlayıp ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyerek biten Andımızı okurken çocuklarımızın ne kadar heyecanlandıklarını, ne kadar mutlu olduklarını gözlerinde göreceklerdir.

 

Gerekçesi ne olursa olsun Andımızın okullarımızda her gün okunmasının yasaklanmasını anlamıyor ve kabul etmiyoruz. Halkımızın önemli bir bölümünün de bu yasaklamayı onaylamadığından eminiz.

 

Şu da unutulmamalıdır ki, çocuklarımıza ‘Türküm doğruyum’, ‘Ne Mutlu Türküm’ demeyi yasaklamakla, çocuklarımızdaki Mustafa Kemal sevgisini, Cumhuriyete bağlılığı bitirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Okullarımızdan, ‘Türküm, Doğruyum, Çalışkanım. İlkem…’ ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ haykırışlarının yakın bir gelecekte tekrar yükseleceğinden emin olduğumuzu belirtiriz.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN