Şehirde ne varsa köyde de olacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Şehirde ne varsa köyde de olacak

Bu haber 08 Ekim 2013 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, hafta sonu ilçe köylerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya geldi. Önemli eksiklikleri not eden Başkan Koç, köylerde belediye ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaları da denetlemeyi ihmal etmedi.

 

Hafta sonu İmar ve Şehircilik Müdürü Kenan Gündem ve Destek Hizmetler Müdürü Numan Nerse ile birlikte düzenlediği köy ziyaretlerinde bulunan Başkan Ergün Koç’un ilk durağı İsmetpaşa Köyü oldu.

 

İsmetpaşa’da yapılan çevre düzenlemelerini inceleyen Başkan Ergün Koç, eksiklikler ve köylünün taleplerini not etti. Köylerde yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Koç, belediye olarak izledikleri politikalardan birini “Şehirdekilerin ayağında ne varsa, köylünün ayağında o olacak” şeklinde özetledi.

 

001-baskan-koy-sehir-hizmet-002

 

Başkan Koç, “Eğer bir dönem daha başkanlığa devam edecek olursak köylerde süratle yapacağım bir projem var. Köylerde tamamen gençlerin kullanımına yönelik olarak halı sahalar yapmak istiyorum. Şehirde olanı köyde de yaratmak amacındayız. Bununla birlikte yine sosyal alanların çoğaltılması hedeflerimizdendir. Köylerimizi şaha kaldıracağız. Bizim köylere yaptığımız bu hizmetler yeni değil. Zaten bu zamana kadar çeşitli aralıklarla köylerimizi denetliyor ve çevre düzenlemelerinden destek hizmetlere pek çok alanda gerekli hizmetimizi sağlıyorduk.” ifadelerine yer verdi.

 

İsmetpaşa Köyü’nün ardından Başkan Koç ve beraberindeki heyetin ikinci durağı Seyran Köyü oldu. Burada Destek Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmalarını bizzat izleyen Başkan Koç, “Seyran Köyü’nde, eğitimde yapılan düzenlemeler neticesinde okulun mevcut kapasitesi arttırılmıştı. Bununla ilgili olarak taşımalı sistemle köye gelen çevre köy öğrencilerinin servis iniş binişleri için muhtarlık tarafından öngörülen alanda düzleme ve bakım çalışmalarımızı Karacabey Belediyesi Ekipleri sürdürüyor. Aynı çalışmalarımızı okulun bahçesinde de sürdürmekteyiz. Öğrencilerin okula giriş çıkışlarını bu sayede daha uygun hale getireceğiz. Bununla birlikte muhtarlığa bağlı bazı kurumların tadilat ve boya işlemleri yine tarafımızdan sürdürülmektedir.” açıklamasında bulundu.

 

001-baskan-koy-sehir-hizmet-003

 

Ziyaretlerin son durağı ise Çamlıca Köyü oldu. Burada süren çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ergün Koç, özellikle köydeki mevcut içme suyunun yetersiz kalmasıyla 2.070 metre mesafeden köye getirilecek ilave su hattında işçiliği Karacabey Belediye Başkanlığının üstlendiği ve ekiplerin titiz çalışmasıyla ilave su kaynağından köye yer altına döşenen borularla ulaştırıldığı kaydedildi.

 

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Kore Gazisi Zeynel Özcan’ın tek olarak yaşadığı ancak yanarak kül olan evinin yerine Karacabey Belediyesi tarafından yeni bir ev yapımına başlanıldığı ve en kısa sürede tamamlanarak Türk gazisine yakışır bir şekilde teslim edileceği belirtildi.

 

001-baskan-koy-sehir-hizmet-004

 

Çamlıca Köyü Muhtarı Mehmet Ersen, Başkan Ergün Koç ve beraberinde köyde çalışmalarını titizlikle sürdüren Destek Hizmetleri görevlilerine teşekkür ederek, “Sağ olsunlar köyümüze suyla hayat verenler Karacabey Belediyesi oldu. Yaşadığımız su sıkıntısı da böylelikle ortadan kalkmış oldu. Yine gazimize sahip çıktılar. Memleket için bir şekilde cephede bulunmuş Zeynel ağabeyimizin yanan evinin yerine yenisinin inşaatını hızla tamamlıyorlar. Çalışmalarında disiplinle ve titizlikle çalışan personeli başta olmak üzere Karacabey Belediye Başkanı Sayın Ergün Koç’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN